Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości nabytej w spadku.
Sposób opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu wykupu Połowy Obligacji przez emitenta.
Jeżeli przekroczyła Pani termin 6 miesięcy od dnia zarejestrowania aktu poświadczenia dziedziczenia i w terminie tym nie zgłosiła Pani nabycia swojego udziału w przedsiębiorstwie w spadku (jego składnikach), jest Pani zobowiązana do zapłaty podatku od tych niezgłoszonych przedmiotów na zasadach określonych w wyżej powołanych przepisach dla I grupy podatkowej.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia odziedziczonych akcji.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości przez spadkobierców oraz określenie momentu nabycia nieruchomości przez spadkodawców.
PIT - w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości.
Czy w przypadku wydania postanowienia w trybie art. 679 Kodeksu postępowania cywilnego, Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do ponownego zgłoszenia nabycia spadku, czy też do korekty uprzedniego zgłoszenia?
W zakresie skutków podatkowych nabycia spadku po siostrze zmarłej we Francji.
Aby w przedmiotowej sprawie skorzystać ze zwolnienia określonego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn był Pan zobowiązany złożyć zgłoszenie o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych (SD-Z2) w terminie 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku. Otrzymanie przez Pana postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku w późniejszym terminie nie ma
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości nabytego w spadku.
Czy w związku z niezgłoszeniem do urzędu skarbowego nabycia spadku, zobowiązanie podatkowe się przedawniło?
Czy złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia, że zobowiązanie podatkowe wygasło wskutek przedawnienia, spowoduje odnowienie obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn poprzez uznanie przez organ podatkowy złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia za „powołanie się na fakt nabycia” w myśl art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Obliczając podatek od spadku, który Wnioskodawca winien zapłacić w Polsce, nie należy odliczać kwoty podatku zapłaconego w Holandii. Zatem przy ustalaniu podstawy opodatkowania należy uwzględnić całą kwotę jaką Wnioskodawca nabył w spadku.
Czy, aby spadek po zmarłym ojcu Wnioskodawcy, w części dziedziczonej przez jego zmarłą matkę (1/3) podlegał zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, Wnioskodawca, jako spadkobierca, powinien zgłosić jego nabycie przez zmarłą matkę w przeciągu 6 miesięcy od dnia 1 marca 2021 r. do właściwego urzędu skarbowego? Czy, aby uzyskać zwolnienie od podatku od spadków i darowizn, w stosunku
w zakresie skutków podatkowych nabycia spadku po drugiej żonie dziadka.
Czy Wnioskodawczynię obowiązuje prawo podatkowe z 10 listopada 2020 r., kiedy nastąpiła zmiana postanowienia w przedmiocie stwierdzenia nabycia spadku, w którym jest uwzględniona jako trzeci spadkobierca?
1. Od kiedy liczy się okres 5 lat, po którym powstaje obowiązek podatkowy z tytułu sprzedaży nieruchomości? 2. Czy Wnioskodawca sprzedaż przedmiotowej nieruchomości musi wykazać w PIT-39?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości nabytych w wyniku dziedziczenia, w związku z odpłatnym zniesieniem współwłasności, w drodze darowizny, oraz zamiany.
w zakresie skutków podatkowych nabycia w spadku środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych znajdujących się w Polsce.
W związku z powyższym złożenie przez Wnioskodawcę w organie podatkowym wniosku o wydanie zaświadczenia, że zobowiązanie podatkowe z tytułu dziedziczenia wygasło wskutek przedawnienia, nie spełni przesłanki powołania się na fakt nabycia spadku. Takie działanie nie spowoduje więc odnowienia obowiązku podatkowego.
Zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych korzystać może dochód uzyskany z odpłatnego zbycia otrzymanego w spadku domu mieszkalnego jeżeli środki uzyskane ze sprzedaży wydatkowane zostaną przez Wnioskodawczynię na spłatę rat kredytu zaciągniętego na zakup jednego lokalu mieszkalnego oraz na nabycie i remont kolejnego lokalu mieszkalnego.