Brak opodatkowania otrzymanego dofinansowania na realizację projektu oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją tego projektu.
Nieuznanie wyodrębnionego Działu magazynów Energii za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, a w konsekwencji nie uznanie transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej - falownik hybrydowy i magazyn energii.
Dotyczy ustalenia: - czy czynsz najmu powierzchni biurowej płatny przez spółkę stanowi dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem na podstawie art. 28m ust. 1 w związku z art. 28m ust. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych; - czy czynsz najmu powierzchni magazynowej planowanej do wynajęcia przez spółkę stanowić będzie dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem na podstawie
Brak prawa do odliczenia podatku VAT związanego z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług wywozu towarów z terytorium kraju do magazynu znajdującego się na terytorium USA i ich sprzedaży na terytorium USA, - Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem towarów i usług związanych ze sprzedażą towarów na terytorium USA, - Obowiązek wykazania w pliku JPK_VAT7M odpłatnego zbycia towarów na terytorium USA.
Czy czynności wykonywane przez TG na terytorium Polski będą prowadzić do uznania, że Wnioskodawca posiada w Polsce zagraniczny zakład w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz art. 5 UPO i podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych?
Moment rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów wyjmowanych z magazynu konsygnacyjnego, korekta wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w przypadku zwrotu towarów do magazynu konsygnacyjnego oraz możliwość zastosowania procedury samofakturowania.
Brak w Polsce zakładu Wnioskodawcy w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz art. 5 Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sytuacji wynajmowania magazynu od polskiego podmiotu świadczącego usługi także dla innych podmiotów
Możliwości stosowania procedury call-off stock oraz prawo do zastosowania stawki podatku 0% w odniesieniu do wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
Moment powstania obowiązku podatkowego oraz praw do odliczenia podatku naliczonego
W sytuacji gdy wydatki poniesione na zakup garażu można w całości przypisać do działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem VAT to Wnioskodawca ma pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od podatku należnego z faktury zaliczkowej dokumentującej zakup garażu.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w zakresie Opłat H. oraz Opłat I., jakie pobiera Wnioskodawca od Członków R.
Ustalenie czy sprzedaż Nieruchomości wraz z przynależnościami/wyposażeniem nie będzie stanowić zbycia przedsiębiorstwa i podlegało opodatkowaniu oraz zwolnieniu.
ustalenie momentu przeniesienia ze Spółki na Spółkę X prawa do rozporządzania towarami jak właściciel
Uznanie planowanego nieodpłatnego przekazania Nieruchomości na cele osobiste Wnioskodawcy za dostawę towarów, objęcie planowanej czynności zwolnieniem od podatku VAT oraz ustalenie podstawy opodatkowania.
czy w opisanym we wniosku stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym (magazynowanie fortepianów przez firmę logistyczną w Polsce) Wnioskodawca prowadzi na terytorium Polski działalność poprzez położony w Polsce zagraniczny zakład, którego dochody podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
ustalenie czy wywóz towarów z terytorium kraju do magazynu znajdującego się na terytorium Szwajcarii będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce, w tym jako eksport towarów, brak opodatkowania podatkiem VAT na terytorium Polski dostaw towarów do szpitali odbywających się na terytorium Szwajcarii, prawo oraz termin odliczenia podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur dokumentujących
• Czy w okolicznościach przedstawionych w stanie faktycznym przychód należny z tytułu sprzedaży w podatku dochodowym od osób prawnych powstanie z chwilą: - otrzymania przez kupującego zawiadomienia o gotowości towaru do odbioru, co strony uznają za wydanie towaru, - faktycznego odebrania tegoż towaru przez Kupującego, względnie w przypadku zwłoki w odbiorze z chwilą przejścia na kupującego ciężarów
Czy w opisanym stanie faktycznym, przeniesienie ze Spółki na Spółkę X prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, o którym mowa w art. 7 ustawy o VAT, następuje w momencie pobrania towarów przez Franczyzobiorcę działającego w imieniu Spółki X w celu sprzedaży towarów ostatecznemu odbiorcy?
Faktura dokumentująca sprzedaż w momencie pobrania towaru przez Wnioskodawcę będzie wystawiona zgodnie z przepisami ustawy.Wnioskodawca będzie miał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w tej fakturze.