Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dziecko oraz skorzystania z ulgi prorodzinnej.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o całą kwotę podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących nabycie lokali zakupionych wraz z mężem.
Obowiązek uwzględnienia dochodu współmałżonka osiąganego w Niemczech przy ustalaniu prawa do dokonania odliczenia w ramach ulgi prorodzinnej.
Podział majątku wspólnego małżonków oraz zniesienie współwłasności nieruchomości.
Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na wspólnej lokacie małżonków.
Odliczenie podatku naliczonego z tytułu nabycia nieruchomości, wycofanej z działalności gospodarczej byłego małżonka.
Możliwość zatrudnienia żony bez zmiany formy opodatkowania (karta podatkowa).
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodu osiągniętego z odpłatnego zbycia działki.
Skutki podatkowe otrzymania renty wdowiej z Niemiec po zmarłym małżonku.
Preferencyjne rozliczenie osoby samotnie wychowującej dziecko (brak prawomocnego orzeczenia o rozwodzie i o odebraniu praw rodzicielskich- drugi rodzic wniósł apelację).
Możliwości wspólnego rozliczenia się z małżonków po uprawomocnieniu się zakończenia postepowania upadłościowego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia, w związku z wydatkowaniem środków z odpłatnego zbycia nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Opodatkowanie renty otrzymywanej z Norwegii, wypłacanej przez NAV na podstawie norweskiej ustawy o ubezpieczeniach społecznych.
Wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości otrzymanego w darowiźnie na spłatę kredytów zaciągniętych przez męża.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek hipotecznych zaciągniętych wraz z małżonką na zakup lokalu usługowego celem rozszerzenia prowadzonej działalności gospodarczej przez małżonka.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Możliwość pomniejszenia przychodu z najmu nieruchomości o wysokość straty poniesionej przez spadkodawcę.