Czy otrzymanie i zapłata noty za odszkodowanie za zaginięcie towaru zrekompensowane odszkodowaniem oraz w części niezrekompensowane odszkodowaniem od ubezpieczyciela jest wydatkiem niezwiązanym z działalnością i podlega pod opodatkowanie ryczałtem od dochodów Spółki, tzw. CIT estońskim.
Czy koszty Odszkodowania za kradzież towaru, które ponosi/będzie ponosić Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością przewozową, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów utraconych w wyniku oszustwa środków wpłaconych na rzecz dostawcy.
Czy sytuacje opisane (poza sytuacjami, gdzie towar zawrócono lub gdy nie wyjechał z magazynu) stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Obowiązek rozpoznania przychodu podatkowego związanego z wydaniem towaru osobie podszywającej się pod kontrahenta oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty powstałej w wyniku oszustwa.
Określenie obowiązków podatkowych w związku z kradzieżą kryptowaluty.
Czy opisane sytuacje (poza sytuacjami, gdzie towar zawrócono lub gdy nie wyjechał z magazynu) stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 updop?
Brak opodatkowania dokonanej transakcji oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie odszkodowania za skradziony samochód będący w leasingu operacyjnym.
Uznanie czynności wydania towarów podmiotowi podszywającemu się pod Kontrahenta za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT.
Opodatkowanie dokonanej transakcji dostawy towarów na rzecz podmiotu podszywającego się pod Kontrahenta.
Brak obowiązku zapłaty akcyzy w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym samochodu osobowego będącego wcześniej przedmiotem kradzieży
kalendarium wydarzeń od 30 grudnia 2022 r. do 24 stycznia 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające do końca 2024 r. zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym. Celem MF jest wsparcie kredytobiorców i kredytodawców w ramach programu zawierania ugód dotyczących „kredytów frankowych”.
Opodatkowanie dostawy dokonanej na rzecz podmiotu podszywającego się pod kontrahenta X, możliwość wystawienia faktury korygującej „do zera” oraz brak obowiązku wykazywania danych z faktur i faktur korygujących w deklaracji dla potrzeb podatku VAT oraz w informacji podsumowującej.
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego odszkodowania za skradziony towar.
Nieuznanie czynności wydania towarów podmiotowi podszywającemu się pod Kontrahenta za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego przy wytworzeniu lub nabyciu towarów wydanych ww. podmiotowi.
Opodatkowanie dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę – transakcja łańcuchowa – kradzież towarów
Obowiązek zapłaty podatku akcyzowego od skradzionego paliwa opałowego
w zakresie opodatkowania dostawy towarów (T-shirtów) z zastosowaniem stawki podatku w wysokości 0% oraz prawa do skorygowania odprowadzonego podatku, oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów (T-Shirtów), które zostały skradzione.
Opodatkowanie przekazanej leasingobiorcy przez leasingodawcę kwoty, będącej nadwyżką wynikającą z rozliczenia otrzymanego przez leasingodawcę odszkodowania, a pozostałą do uregulowania przez leasingobiorcę kwotą należności z tytułu opłat leasingowych.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty zapłaconego odszkodowania w związku z zawartą ugodą.
Zachowanie prawa do odliczenia podatku VAT od zakupionych towarów, które zostały utracone w wyniku kradzieży.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w środkach pieniężnych powstałej wskutek kradzieży, w kwocie wynikającej z raportu z wewnętrznego audytu; - brak powstania przychodu z tytułu odszkodowania uzyskanego od ubezpieczyciela