Moment powstania obowiązku podatkowego i obowiązek wystawienia faktury w związku z bezumownym korzystaniem z przedmiotu dzierżawy.
Uwzględnianie wartości dotacji przedmiotowych na realizację zadań w zakresie porządkowania dróg i terenów gminnych oraz pielęgnacji gminnych terenów zielonych, w mianowniku prewspółczynnika samorządowego zakładu budżetowego; brak uwzględniania wartości dotacji celowych na finansowanie kosztów realizowanych inwestycji w zakresie budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnych lub na zakup środka trwałego,
Rozpoznanie obowiązku podatkowego w VAT w odniesieniu do usługi związanej z Wynagrodzeniem za Okres Bezumowny.
Ustalenie czy Wydzierżawiający prawidłowo zastosował fakturę z wykazaną stawką i kwotą podatku z tytułu bezumownego korzystania z gruntu oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z ww. faktury.
Stwierdzenie, czy czynności obciążania byłych najemców/dzierżawców opłatą za bezumowne korzystanie z nieruchomości podlegają opodatkowaniu VAT.
Opodatkowanie odsetek od pożyczki i odszkodowania za bezumowne korzystanie z mieszkania.
W zakresie skutków podatkowych w podatku VAT związanych z pobieraniem dodatkowych opłat (bezumowne korzystanie z lokalu, opłata za dokonanie szkody w lokalu, opłata za wcześniejsze rozwiązanie umowy, opłata za przywrócenie lokalu do stanu pierwotnego, opłata za dodatkowe klucze).
Opodatkowanie otrzymanej na podstawie wyroku sądowego kwoty stanowiącej zapłatę za bezumowne korzystanie z nieruchomości oraz ustawowych odsetek za zwłokę.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymaniem wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z gruntu.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że opłata odszkodowawcza za bezumowne pobieranie paliwa gazowego będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy CIT, potrącalny w dacie poniesienia opłaty, tj. w listopadzie 2022?
Otrzymana od byłego męża kwota zwrotu połowy kosztów z tytułu opłat ponoszonych za media również stanowi dla Pani przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który podobnie jak wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
Opodatkowanie zapłaty za bezumowne korzystanie z nieruchomości wraz z odsetkami za zwłokę.
opodatkowania podatkiem VAT odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości zabudowanej
Opodatkowania podatkiem VAT opłat z tytułu bezumownego korzystania z lokalu mieszkalnego oraz możliwości korzystania w odniesieniu do tych opłat, opłat za korzystanie z pomieszczeń gospodarczych oraz opłat za media ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie: opodatkowania opłat znajdujących się w grupie I i III; zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla opłat znajdujących się w grupie II; obowiązku dokonania korekty podatku VAT za okres od 1 stycznia 2017 r.; obowiązku dokonania korekty podatku VAT w odniesieniu do opłaty abonamentowej za wodomierz główny i opłaty za najem pojemnika na śmieci.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu bezumownego korzystania z nieruchomości, powstania obowiązku podatkowego z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości oraz obowiązku wystawienia faktury.
Wskazanie, czy opłata za bezumowne zajmowanie części działki nr 3 podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Wyłączenia z opodatkowania Kosztów Pośrednich i Kosztów Mediów związanych z korzystaniem z nieruchomości w okresie od dnia następującego po dniu wyznaczonym na opuszczenie lokalu do dnia rzeczywistego opuszczenia lokalu oraz udokumentowania ww. czynności notą obciążeniową.
Otrzymane wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi dla Wnioskodawcy przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Do przychodu tego nie ma zastosowania wskazane przez Wnioskodawcę zwolnienie z opodatkowania określone w art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jak również zwolnienie