Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w ramach licytacji komorniczej.
Uznanie czy dostawa budynków i budowli posadowionych na nieruchomości gruntowej składającej się z dwóch działek ewidencyjnych, których właścicielem jest spółka z o.o. jest objęta zwolnieniem od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2, pkt 10 lub 10a ustawy o podatku od towarów i usług.
Uznanie sprzedaży niezabudowanej działki wydzielonej z działek nr 1 i 2 za opodatkowaną podatkiem VAT bez możliwości zastosowania zwolnienia od podatku oraz udokumentowania tej transakcji fakturą.
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.
Skutki podatkowe wypłaty byłej pracownicy za pośrednictwem komornika sądowego świadczenia na podstawie zawartej ugody sądowej oraz wypłacenia jej tego świadczenia ponownie przez pracodawcę omyłkowo.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Obowiązek podatkowy w związku ze sprzedażą w trybie egzekucji sądowej zabudowanej nieruchomości.
Obowiązek podatkowy w związku ze sprzedażą w trybie egzekucji sądowej zabudowanej nieruchomości (komornik-płatnik).
Opodatkowanie podatkiem VAT licytacyjnej sprzedaży lokalu wraz z przynależnymi komórkami lokatorskimi.
Czy wszystkie opłaty egzekucyjne pobrane lub ściągnięte po dniu 1 stycznia 2019 r. stały się daninami publicznymi, o których mowa w art. 149 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i które w myśl art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych po potrąceniu wynagrodzenia prowizyjnego powinny być odprowadzone na rachunek organu podatkowego, czy też przepisy art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych
Opodatkowanie sprzedaży licytacyjnej nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału ½ w nieruchomości zabudowanej.
Czy Spółka jest płatnikiem podatku u źródła obowiązanym do jego pobrania w związku z nabyciem Patentu, zgodnie z dyspozycją art. 21 ust. 1 i art. 26 ust. 1 w związku z art. 26 ust. 7 UPDOP?
Dotyczy opodatkowania sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Brak obowiązku doliczenia należnego podatku w przypadku sprzedaży udziału w wysokości ½ w nieruchomości gruntowej nr 1 zabudowanej domem jednorodzinnym oraz budynkami gospodarczymi.
Czy wszystkie opłaty egzekucyjne pobrane lub ściągnięte po dniu 1 stycznia 2019 r. stały się daninami publicznymi, o których mowa w art. 149 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i które w myśl art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych po potrąceniu wynagrodzenia prowizyjnego powinny być odprowadzone na rachunek organu podatkowego, czy też przepisy art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych
Podstawa opodatkowania z tytułu sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Podstawa opodatkowania właściwa dla czynności, za które komornik pobiera opłaty nieegzekucyjne.
Sprzedaż egzekucyjna nieruchomości, spełnienia warunki zastosowania do dostawy przedmiotowej nieruchomości zwolnień od podatku od towarów i usług.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, z faktury wystawionej w imieniu Dłużnika przez Komornika dokumentującej nabycie przez Spółkę Nieruchomości e toku licytacji przeprowadzonej w ramach postępowania egzekucyjnego.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży w trybie egzekucji dwóch zabudowanych nieruchomości.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie interpretacji przepisów ustawy o komornikach sądowych oraz ustawy o kosztach komorniczych.
Czy przepisy art. 149 i 150 ustawy z dnia 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych (Dz.U. 2018 poz. 771) mają zastosowanie do opłat egzekucyjnych, o których mowa w art. 49 ust. 1 u.k.s.e, tj. ściąganych wraz z egzekwowanym roszczeniem w ramach toczącego się postępowania w sprawach wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2019 r., mając na względzie treść art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego