Możliwości wyboru ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu dla działalności w zakresie budowy i sprzedaży budynków mieszkalnych.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów z komercjalizacji praw własności intelektualnej, wytworzonych w ramach prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w działalności gospodarczej (tzw. IP BOX).
interpretacja indywidualna w zakresie możliwości skorzystania z ulgi IP BOX
Stawka ryczałtu ewidencjonowanego w zakresie usług sklasyfikowanych wg PKWiU 33.20 i 43.20.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej zakup mini laptopa/konsoli przenośnej.
Prawo do odzyskania podatku VAT w związku z zakupem sprzętu medycznego.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.20.0 oraz PKWiU 59.11.1.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Możliwość zaliczenia odsetek od kredytu do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur związanych z realizacją projektu.
Opodatkowanie w Polsce przychodów/dochodów osiąganych z działalności gospodarczej zarejestrowanej w Ukrainie i wykazania ich w zeznaniu podatkowym składanym za 2023 r.
Przychody, które Wnioskodawca uzyskuje ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 62.02.30.0, które nie są związane z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie oprogramowania, mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a).
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 59.11.30.0, 63.11.20.0, 59.11.12.0 i 58.19.29.0 oraz zastosowania 15% stawki ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.20.22.0 i 90.01.10.0.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla usług organizacji półkolonii na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy o VAT.
Ustalenie, czy wypłata przez Spółkę na rzecz Podatnika środków pochodzących z zysków zatrzymanych tytułem wypłaty zysku wypracowanego w okresie przed przekształceniem działalności indywidualnej w spółkę akcyjną, podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów Spółek.
Ustalenie, czy Spółka może skorzystać z ulgi b+r, o której mowa w art. 18d ust. 3 ustawy o CIT począwszy od roku 2022, tj. po przekształceniu w sp. z o.o., w zakresie odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych tworzących halę produkcyjną.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Opodatkowanie kwalifikowanych dochodów uzyskanych z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktury obejmującej koszty obsługi prawnej.
Uzyskiwane przez Pana przychody ze świadczenia usług w ramach działalności gospodarczej opisanych we wniosku, sklasyfikowanych wg PKWiU do grupowania 62.01.12.0 - jak wynika z okoliczności sprawy - związanych z oprogramowaniem, podlegają opodatkowaniu 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 2b lit. b ustawy.
Możliwość skorzystania z opodatkowania preferencyjną stawką podatku (IP BOX).
Czy Spółka, która przyjęła aport niepieniężny, którego część wartości rynkowej została przekazana na kapitał zakładowy, a część na kapitał zapasowy utworzony z agio, nabyte składniki majątkowe przedsiębiorstwa, tj. środki trwałe (wartości niematerialne i prawne), będzie uprawniona przyjąć za ich wartość początkową dla celów podatkowych ich wskazaną w umowie spółki wartość rynkową (bez podatku VAT