Przygotowane na podstawie aktów prawnych opublikowanych do 13 grudnia 2024 r.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Zawarcie umowy typu vPPA dot. energii elektrycznej oraz sprzedaży gwarancji pochodzenia.
Skutki podatkowe dotyczące rozliczenia związanego z zawartym Kontraktem różnicowym.
Skutki podatkowe nabycia walut wirtualnych w ramach realizacji umowy opcji.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
W zakresie skutków podatkowych uczestniczenia w programie motywacyjnym z USA.
PIT -dotyczy skutków podatkowych uczestniczenia w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
VAT - w zakresie skutków podatkowych związanych z zawarciem umowy Wirtualnej Sprzedaży Energii Elektrycznej.
Różnice kursowe (dodatnie i ujemne) z tytułu spłat kredytów walutowych, pełniących funkcję instrumentów zabezpieczających oraz koszty i prowizje związane z transakcjami zabezpieczającymi nie mieszczą się w definicji kosztów finansowania dłużnego zawartej w art. 15c ust. 12 ustawy o CIT, a tym samym pozostają bez wpływu na określenie kosztów finansowania dłużnego. Odsetki i prowizje od kredytu mieszczą
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem przez Spółkę Usług na rzecz Usługobiorców mających siedzibę w UE oraz poza UE (w państwie trzecim) oraz Ich oddziałów, posiadających stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE oraz poza UE (w państwie trzecim).
Niepodleganie opodatkowaniu czynności lokowania przez Spółkę własnych środków pieniężnych w obligacje / lokaty / depozyty overnight, brak obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy (prewspółczynnik) i art. 90 ust. 3 ustawy (współczynnik).
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności polegających na lokowaniu środków pieniężnych użytkowników Portalu w instrumenty finansowe oraz brak obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy oraz art. 90 ust. 3 ustawy.