Czy otrzymana przez Spółkę dopłata do oprocentowania kredytu stanowi przychód zwolniony z opodatkowania, Czy odsetki od kredytu zapłacone przez spółkę w latach 2023 i 2024 mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu w latach ich poniesienia, jeżeli w lipcu 2024 r. Spółka otrzymała ww. dopłatę do odsetek.
nieuwzględnianie w podstawie opodatkowania pobieranych od klientów kwot tytułem opłaty prowizyjnej należnej BGK w związku z udzieleniem gwarancji
Czy koszty związane z finansowaniem zakupu udziałów w postaci odsetek i opłat od kredytu oraz koszty z tytułu gwarancji bankowej, stanowią koszt pośredni, zaliczany do kosztów uzyskania przychodów w dacie jego poniesienia? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy wymienione w punkcie 2 (powinno być pytaniu nr 2) koszty można w całości alokować do kosztów związanych z przychodami z zysków kapitałowych, wymienionych w art. 7b ust. 1 ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Uznanie zasądzonych przez Sąd i zapłaconych przez Spółkę odsetek za koszt uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia.
W zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconych odsetek od zobowiązania, na podstawie wyroku sądowego.
W ocenie organu, przewidywana do zapłaty przez Bank sankcja pieniężna w postaci ustawowych odsetek nie może być kwalifikowana, jako wydatek spełniający wskazane powyżej kryteria, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, a których spełnienie jest niezbędne, aby uznać wydatek za koszt uzyskania przychodu, bez względu na okoliczność, czy dany wydatek mieści się w katalogu wyłączeń zawartym w art.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów zasądzonych przez sąd ustawowych odsetek, tj. art.15 ust.1 w zw. z art.16 ust.1 pkt 11 updop.
Czy różnice kursowe od środków w walucie obcej pochodzących z Gwarancji Bankowej, stanowiących zabezpieczenie przyszłych roszczeń względem Wykonawcy nie powinny stanowić odpowiednio kosztu ani przychodu podatkowego dla Spółki? Czy wskazana w stanie faktycznym kwota odsetek skapitalizowanych od środków z Gwarancji Bankowej stała się przychodem Spółki w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o PDOP w
Czy Spółka będzie zobowiązana do pobrania podatku dochodowego u źródła od wynagrodzenia wypłacanego na rzecz Spółki niemieckiej z tytułu udzielonej gwarancji?
Czy solidarna odpowiedzialność spółek X, Y i Z (spółek powiązanych) za zobowiązania wynikające z umowy z bankiem (zobowiązanie związane ze zleceniem wystawienia przez daną spółkę gwarancji) powinna być rozpatrywana na gruncie art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, tj. czy wzajemne relacje powstałe lub mogące powstać między spółkami X, Y i Z w związku z ich solidarną odpowiedzialnością należy
Pytanie dotyczy prawidłowości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów rezerw celowych na ekspozycje kredytowe obliczone na zasadach i w równowartości wynikających z przepisów w sprawie zasad tworzenia rezerw na ryzyko związane z działalnością banków - w przypadku prowadzenia ewidencji rezerw celowych na ekspozycje kredytowe, odrębnej od ewidencji księgowej opartej na MSR.
W sprawie opodatkowania podatkiem od towarów i usług gwarancji bankowej.
Czy odsetki bankowe od zaliczki, wypłaconej Spółce-wykonawcy kontraktu na poczet realizowanych dostaw, "przechowywane" na rachunku bankowym, nie stanowią przychodów? Zaliczkę wypłacono 3 dni od otrzymania przez kontrahenta gwarancji bankowej na jej zwrot. Koszty wystawienia gwarancji ponosi wykonawca. Czy nie stanowią one kosztów uzyskania?