Dotyczy ustalenia, czy obowiązek podatkowy w podatku VAT wystąpi w dniu wydania lokalu oraz skutków podatkowych w podatku VAT zawarcia umowy rezerwacyjnej, przyjęcia opłaty rezerwacyjnej oraz przekazania opłaty rezerwacyjnej na rachunek powierniczy.
Brak powstania obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem opłaty rezerwacyjnej, oraz brak opodatkowania podatkiem VAT zatrzymanej przez Państwa części lub całości kwoty opłaty rezerwacyjnej w przypadku, gdy z winy Klienta nie dojdzie do zawarcia umowy deweloperskiej lub innej umowy.
Brak powstania obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem opłaty rezerwacyjnej oraz braku opodatkowania podatkiem VAT zatrzymanej przez Państwa części lub całości kwoty opłaty rezerwacyjnej w przypadku, gdy z winy Klienta nie dojdzie do zawarcia umowy deweloperskiej lub innej umowy.
Uznanie nieodpłatnego przekazania na rzecz Miasta nakładów na Inwestycję oraz gruntu wraz z nakładami na Inwestycję za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację Inwestycji Drogowej, uznanie zwrotu przez Miasto niewykorzystanej Kwoty Partycypacji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych w związku z budową Infrastruktury, przekazywanych nieodpłatnie na rzecz Gminy oraz brak podlegania opodatkowaniu nieodpłatnego przekazania nakładów poniesionych przez Spółkę na Infrastrukturę.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla wpłat dokonywanych na mieszkaniowy rachunek powierniczy w trakcie budowy przekazanych po zamknięciu poszczególnych etapów budowy. Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty ostatniej transzy dokonanej na mieszkaniowy rachunek powierniczy przekazanej po przeniesieniu prawa własności na nabywcę.
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku uznania planowanej sprzedaży Nieruchomości za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz prawa do odliczenia przez nabywcę podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej sprzedaż Nieruchomości.
w zakresie ustalenia, czy Usługi Inwestycyjne, o których mowa we wniosku jako koszty usług bezpośrednio związanych z wytworzeniem towarów, nie będą po stronie Wnioskodawcy podlegać ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wynikającym z przepisów art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
ustalenie czy koszty spłaty odsetek od kredytu stanowią bezpośrednie koszty uzyskania przychodu związane z osiągnięciem przychodu ze zbycia gruntu wraz z prawami autorskimi do projektu budowlanego oraz czy podlegają limitowaniu w zakresie finansowania dłużnego
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na realizację Infrastruktury Drogowej
Opodatkowanie zbycia nieruchomości należącej do majątku wspólnego małżonków, wykorzystywanej tylko w działalności gospodarczej jednego z nich.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek, prowizji i opłat od pożyczek i kredytów na sfinansowanie przedsięwzięcia deweloperskiego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot zapłaconych / skonwertowanych na kapitał odsetek od wartości inwestycji realizowanej w ramach Projekt.
Czy otrzymane odszkodowanie za nieprawidłowe wykonanie prac projektowych, a w efekcie końcowym fundamentów jest przychodem z tytułu prowadzonej działalności w chwili otrzymania odszkodowania na rachunek bankowy?
Czy wydatki poniesione na naprawę zaistniałej wady nieruchomości, która polega na wzmocnieniu fundamentów są kosztem uzyskania przychodów w chwili ich poniesienia 2015 r., zaś wydatki poniesione na wybudowanie domu, które zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w dniu uzyskania przychodu ze zbycia domu w 2013 r. są kosztem uzyskania przychodów w 2013 r. pomimo zwrotu przedmiotu sprzedaży?
kwalifikacji podatkowej ponoszonych przez Spółkę wydatków związanych z działalnością deweloperską, oraz określenia momentu powstania przychodu podatkowego.
Czy uznanie zapłaconych odsetek od pożyczek, otrzymanych na konkretne cele inwestycji deweloperskiej, za koszty podatkowe w dacie przeniesienia własności lokali będzie prawidłowe?
W przypadku uznania powyższych Promocji jako sprzedaży premiowych, czy wydatki z nimi związane, w szczególności przekazywane Nagrody (zwracane kwoty odsetek) będą dla Spółki kosztem uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3 dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie zdarzenia przyszłego)
W przypadku uznania powyższych Promocji jako sprzedaży premiowych, czy wydatki z nimi związane, w szczególności przekazywane Nagrody (zwracane kwoty odsetek) będą dla Spółki kosztem uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3 dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie zdarzenia przyszłego)
Czy koszty finansowania ze źródeł zewnętrznych procesu developerskiego ponoszone przez R. Sp. z o.o. Spółka Komandytowa będą stanowiły dla R. Sp. z o.o. koszty bezpośrednie w rozumieniu art. 15 ust. 4, 4b i 4c ustawy z 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. z 2011 roku Nr 74, poz. 397 ze zmianami)?
Czy koszty finansowe (odsetki, ujemne różnice kursowe) ponoszone przez Spółkę w związku z korzystaniem z finansowania zewnętrznego tj. pożyczki zaciągniętej na realizację projektu deweloperskiego będą stanowiły, w przypadku Spółki, koszty bezpośrednio związane z przychodami, o których mowa w art. 15 ust 4 ustawy o PDOP?
Czy ponoszone przez Spółkę opisane wyżej koszty finansowania budowy związane z zaciągniętymi pożyczkami i kredytami bankowymi (takie jak prowizje bankowe, odsetki oraz ewentualnie zrealizowane różnice kursowe) stanowiły będą koszty bezpośrednie w myśl art. 15 ust. 4, 4b oraz 4c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15.02.1992 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.