dowód wpłaty
Interpretacja
28.11.2024 Podatki

Dokonany przez Wnioskodawcę przelew na poczet ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych do urzędu skarbowego w ustawowym terminie dla złożenia oświadczenia o wyborze formy opodatkowania, z prawidłowym opisem jakiego podatku dotyczy, może być uznany za skutecznie złożone oświadczanie o wyborze formy opodatkowania.

Artykuł

Opłaty za usuwanie pojazdów i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym nie podlegają opodatkowaniu VAT. Pobieranych opłat nie należy więc dokumentować fakturą. Nie należy ich też dokumentować rachunkami, o których mowa w Ordynacji podatkowej. Takie stanowisko zajął Minister Finansów, zmieniając z urzędu interpretację indywidualną w tej sprawie. Przedstawiamy fragment interpretacji MF. Pełna treść

Interpretacja
13.01.2015 Podatki

Czy podatek od nieruchomości uiszczany przez Wnioskodawcę jako posiadacza samoistnego nieruchomości będzie mógł stanowić koszt uzyskania przychodów w prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej na terenie tejże nieruchomości?

Interpretacja
07.10.2014 Podatki

O kwalifikacji odpowiedniej wartości do kosztów uzyskania przychodów decyduje wysokość środków pieniężnych wpłaconych na fundusz szkoleniowy. Z przepisów nie wynika wyraźnie, że firma musi utworzyć odrębny rachunek bankowy dla funduszu. W przepisach użyte jest pojęcie wpłaty. Zalecane jest zatem gromadzenie środków na odrębnym koncie bankowym (subkoncie). Jeżeli Spółka nie ma wydzielonego konta funduszu

Interpretacja
12.07.2013 Podatki

Czy podatnik na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych może odliczyć darowiznę przekazaną obdarowanemu za pomocą portalu aukcyjnego?

Interpretacja
16.09.2011 Podatki

Czy kwoty przelanych darowizn skutkują obniżeniem opodatkowania w podatku dochodowym od osób fizycznych w rozliczeniu rocznym (przy czym Wnioskodawca ma świadomość przeznaczenia jakiejś części Jego darowizny na kształcenie swojego dziecka)?

Interpretacja
09.02.2011 Podatki

Czy darowizna na rzecz Stowarzyszenia nie powinna być dokonywana z konta osoby obdarowującej na konto osoby obdarowanej (organizacji pozarządowej)?

Interpretacja
11.01.2011 Podatki

Czy w sytuacji opisanej powyżej, zwolnieniem będzie objęta kwota 4.200 zł. (tj. 6% dochodu Wnioskodawczyni), czy też cała kwota 5.100 zł, którą w 2010 roku Wnioskodawczyni planowała przeznaczyć na cele kultu religijnego (dokonując przelewu ze swojego konta bankowego i wskazując, iż darowizna przekazywana zostanie na cele kultu religijnego)?

Interpretacja
26.04.2010 Podatki

Czy w rozliczeniu za 2009r. wnioskodawca może odliczyć od dochodu kwotę przekazaną tytułem darowizny na cele kultu religijnego na rachunek bankowy proboszcza?

Interpretacja
05.02.2010 Podatki

PIT - w zakresie odliczenia od dochodu darowizny przekazanej na rzecz kultu religijnego

Interpretacja
05.06.2006 Podatki

Czy możliwe jest zmniejszenie o 1% podatku dokonując wpłat na konto Stowarzyszenia X, wpisując w tytule płatności "na leczenie X Y" bez wskazania na dowodzie wpłaty "1% podatku ?

Interpretacja
05.06.2006 Podatki

Dotyczy przekazania środków zaoszczędzonych z rozliczeń zaliczek eksploatacyjnych (za 2004 r.) i z rozliczenia centralnego ogrzewania (za okres grzewczy 2004/2005) na fundusz remontowy z przeznaczeniem na docieplenie budynków w roku 2006.

Interpretacja
28.03.2006 Podatki

Czy darowizna pieniężna przekazana kościelnej osobie prawnej z przeznaczeniem na działalność charytatywno-opiekuńczą na podstawie dowodu kasowego KP podlega odliczeniu od dochodu na podstawie powyższego dokumentu?

Interpretacja
07.04.2005 Podatki

Czy składając wspólne zeznanie roczne możemy odliczyć w całości darowiznę na cele kultu religijnego udokumentowaną bankowym dowodem wpłaty, na którym figurują dane tylko jednego z małżonków?