dowód
Interpretacja
28.11.2024 Podatki

Dokonany przez Wnioskodawcę przelew na poczet ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych do urzędu skarbowego w ustawowym terminie dla złożenia oświadczenia o wyborze formy opodatkowania, z prawidłowym opisem jakiego podatku dotyczy, może być uznany za skutecznie złożone oświadczanie o wyborze formy opodatkowania.

Interpretacja
23.09.2024 Podatki

Określenie czy podstawą do uznania wydatków na nabycie uszkodzonych sprzętów RTV stanowiących w chwili nabycia odpad, za koszty uzyskania przychodu będą dowody wewnętrzne bez danych personalnych osób fizycznych sprzedających te towary.

Interpretacja
24.08.2023 Podatki

Prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi.

Interpretacja
06.11.2020 Podatki

Odliczenie darowizny pieniężnej na rzecz stowarzyszenia przekazanej za pośrednictwem pracodawcy.

Artykuł
28.11.2019 Podatki

Aby oszacować koszty sprzedaży prowadzonej przez podatnika przez internet, organy podatkowe muszą dysponować chociażby pośrednimi dowodami ich poniesienia. Jeżeli podatnik takich dowodów nie dostarczył, szacowanie nie może dotyczyć samej okoliczności poniesienia przez niego wydatków, gdyż faktu tego z natury oszacować nie można - wyrok NSA z 9 października 2019 r., sygn. akt II FSK 3780/17.

Artykuł

Od 7 listopada 2019 r. zacznie obowiązywać największa od kilkunastu lat nowelizacja procedury cywilnej. Wpłynie ona także na procesy toczące się przed sądami pracy. Jedną z nowości - odnoszącą się tylko do sądów pracy - jest zmiana przewidująca możliwość dalszego nakazania zatrudniania pracownika na czas procesu po nieprawomocnym przywróceniu pracownika do pracy przez sąd pierwszej instancji. Wcześniej

Interpretacja
19.04.2018 Podatki

w zakresie obowiązków płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego dysponującego certyfikatem rezydencji w formie elektronicznej

Interpretacja
19.04.2018 Podatki

w zakresie obowiązków płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego dysponującego certyfikatem rezydencji wystawionym w formie papierowej przez uprawniony organ a otrzymanym od kontrahenta w formie skanu

Interpretacja
01.03.2018 Podatki

Skutki podatkowe finansowania pracownikom przez pracodawcę zakwaterowania i dowozu z miejsca zamieszkania do miejsca pracy.

Interpretacja
26.10.2017 Podatki

Wnioskodawca stoi na stanowisku, iż posiadając certyfikat rezydencji zagranicznych kontrahentów, wydany w formie elektronicznej, może się nim posłużyć i zastosować postanowienia właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania i zgodnie z jej przepisami potrącić podatek u źródła lub odstąpić od poboru podatku.

Interpretacja
05.05.2017 Podatki

Czy utworzoną w 2015 roku rezerwę celową można uznać za uprawdopodobnioną i zaliczyć na dzień 31 grudnia 2016 roku do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 2a pkt 2 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
15.04.2016 Podatki

Dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w celu zastosowania preferencyjnej stawki podatku.

Interpretacja
11.04.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego, oraz określenia momentu zaliczenia ww. odpisu do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
26.02.2016 Podatki

Dokumentowanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i prawa do zastosowania preferencyjnej stawki podatku.

Interpretacja
30.04.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego.

Interpretacja
01.10.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego, oraz określenia momentu zaliczenia ww. odpisu do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
29.01.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie aktualności certyfikatu rezydencji podatkowej niewskazującego daty ważności.

Interpretacja
03.12.2013 Podatki

W przypadku gdy Spółka zdecyduje się dochodzić od dłużnika części wierzytelności w ramach powództwa częściowego, a dłużnik zakwestionuje powództwo co do zasady, to czy zaistnieje wówczas przesłanka pozwalająca na uznanie, że nieściągalność całości wierzytelności została uprawdopodobniona, a co za tym idzie, Spółka będzie uprawnioną do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów aktualizacyjnych

Poprzednia Następna