W zakresie sposobu ustalenia przychodu Spółki w dniu wykupu obligacji, wniesionych jako wkład niepieniężny do Spółki na pokrycie kapitału zakładowego oraz na podwyższenia kapitału zapasowego.
Uznanie Rekompensaty za wynagrodzenie za świadczone na rzecz Gminy usługi i włączenie jej do podstawy opodatkowania, prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur związanych z kosztami bezpośrednimi dotyczącymi powierzonego zadania, brak obowiązku naliczenia podatku VAT od przysporzeń w postaci wkładu na kapitał zakładowy oraz obowiązek naliczenia podatku VAT od przysporzeń w postaci dopłat do kapitału
Opodatkowanie środków otrzymanych w formie dopłat do kapitału, na pokrycie kosztów bieżących realizacji zadania odbioru wód opadowych i roztopowych oraz obliczania kwot podatku należnego od otrzymanych dopłat metodą „w stu”.
Należy zgodzić się ze stanowiskiem Wnioskodawcy, że wynagrodzenie na rzecz kancelarii prawnej za obsługę prawną transakcji sprzedaży należy zaliczyć do kosztów odpłatnego zbycia, bowiem jak twierdzi Wnioskodawca wynagrodzenie na rzecz kancelarii prawnej za obsługę prawną transakcji sprzedaży udziałów dotyczyło bezpośrednio sporządzenia umowy sprzedaży udziałów i Wnioskodawca był zobowiązany ponieść
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu wniesienia dopłat, zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczki zapłaconych w formie umownego potrącenia oraz obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu zapłaty odsetek od pożyczki w formie umownego potrącenia.
Czy dopłaty w rozumieniu art. 177 Kodeksu spółek handlowych, wnoszone do Spółki z o.o. podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy dopłaty w rozumieniu art. 177 Kodeksu spółek handlowych, wnoszone do Spółki z o.o. podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Dopłaty do kapitału spółki nie stanowią obrotu w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT, w związku z czym nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odsetki i prowizje od kredytu zaciągniętego na zwrot dopłat oraz ujemne różnice kursowe związane z tym kredytem?
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odsetki i prowizje od kredytu zaciągniętego na zwrot dopłat oraz ujemne różnice kursowe związane z tym kredytem?
Czy ewentualnie naliczone i wypłacone odsetki będą dla Spółki kosztem uzyskania przychodu?
Czy otrzymana przez Spółkę dopłata do kapitału zapasowego w celu dofinansowania usług lokalnego transportu zbiorowego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług; w jakim momencie powstaje obowiązek podatktowy z tytułu otrzymania dopłaty ?
1. Czy dopłata w formie świadczenia pieniężnego wnoszona przez wspólników jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług?2. Czy można skorzystać z odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur dotyczących zakupu materiałów i usług, uregulowanych z kwoty dopłaty?3. Czy wydatki sfinansowane dopłatą wniesione przez właściciela w trybie art. 177 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych