Prawidłowość sposobu przechowywania faktur w formie elektronicznej, otrzymywanych w formie elektronicznej i papierowej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z tych faktur.
Przyjęty system automatycznego doręczania faktur będzie pozwalał na potwierdzenie złożenia oświadczenia przez finalnego nabywcę węglowego, że odebrane przez niego wyroby węglowe zostaną zużyte do celów uprawniających do zwolnienia, w ilości wskazanej na fakturze, wystawionej Wnioskodawcę jako przez pośredniczący podmiot węglowy
Przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego sposób przechowywania Faktur wyłącznie w formie elektronicznej, będzie zgodny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi podatku od towarów i usług, w związku z czym zachowają Państwo prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z Faktur, które uprawniają do takiego odliczenia.
Przedstawiony opis zdarzenia przyszłego wskazuje, że wypełnią Państwo, wymienione w art. 112a ustawy, warunki przechowywania otrzymanych Faktur dokumentujących zakup towarów i usług. Wypełnią Państwo również wymogi wskazane w art. 106m ustawy, odnośnie zabezpieczenia autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności Faktur, które będą przechowywane wyłącznie w wersji elektronicznej, a
Obowiązki płatnika w zw. z przekazywaniem informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektroniczne.
Chociaż sprawozdania finansowe już od 2018 r. składane są wyłącznie w formie elektronicznej i podpisywane za pomocą podpisu elektronicznego, to nadal występują wątpliwości dotyczące tych czynności. Przedstawiamy te najczęściej się pojawiające.
Brak możliwości zastosowania stawki 0 zł dla wyrobów akcyzowych o kodzie CN 2710 12 25, nabywanych wewnątrzwspólnotowo poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, przeznaczonych do sprzedaży detalicznej na terytorium kraju
Dotyczy przechowywania faktur w formie elektronicznej i prawa do odliczenia podatku VAT.
Obowiązki płatnika związanych z przekazywaniem podatnikom informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Możliwość prowadzenia działalności gospodarczej jako podmiot zużywający w zakresie olejów smarowych zwolnionych od akcyzy oraz warunków jakie należy spełnić dla zastosowania zwolnienia od akcyzy tych olejów
Dotyczy kwestii odliczenia podatku VAT z faktur przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Dotyczy kwestii odliczenia podatku VAT oraz przechowywania dokumentów wyłącznie w formie elektronicznej.
Przechowywanie i archiwizowanie dokumentów wyłącznie w formie elektronicznej i możliwość niszczenia oryginałów dokumentów otrzymanych od kontrahentów, prawo do odliczenia.
W zakresie obowiązków płatnika - przekazywanie PIT-11/IFT-1R w formie elektronicznej w systemie kadrowo - płacowym.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości archiwizowania dokumentów księgowych wyłącznie w formie elektronicznej oraz braku wpływu takiego sposobu archiwizowania na prawo do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z tych dokumentów księgowych.
Przyjmując od pracowników oświadczenia i wnioski określone w ustawie o PIT w postaci elektronicznej poprzez system kadrowo – płacowy przy użyciu indywidualnego loginu spersonalizowanego oraz hasła znanemu wyłącznie danemu pracownikowi, Państwo jako pracodawca będą prawidłowo realizować obowiązek płatnika w świetle art. 31a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Prawidłowość przechowywania dokumentów wyłącznie w systemie elektronicznym; prawo do odliczenia podatku naliczonego; prawo do zastosowania stawki 0% przy WDT.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur (w tym faktur korygujących) otrzymanych w formie papierowej, a przechowywanych w formie elektronicznej.
Czy Spółki zachowają prawo, wynikające z art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1888, ze zm.; dalej: ustawa o CIT), do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków udokumentowanych na podstawie ww. dokumentów (alternatywnie: do uwzględniania takich wydatków w kosztach podatkowych poprzez odpisy amortyzacje w przypadku wytwarzanych
Czy dokumenty własne i obce archiwizowane wyłącznie w formie elektronicznej, pod względem systemowym będą uprawniać Spółkę do zaliczania ponoszonych wydatków do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ustawy o CIT (alternatywnie: do ustalania i dokumentowania w oparciu o dokumenty elektroniczne wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w myśl przepisu art
Prawo do zachowania stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w sytuacji przechowywania dokumentów w formie elektronicznej.
Obrót olejami opałowymi zwolnionymi od akcyzy ze względu na przeznaczenie