Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Indywidualna stawka amortyzacyjna w wysokości 10% od budynków przemysłowych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu .
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu dotyczącego termomodernizacji budynku.
Dostawa składników majątkowych będzie stanowiła czynność podlegająca opodatkowaniu, niewyłączoną od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, dostawa nieruchomości w ramach transakcji będzie podlegała opodatkowaniu VAT, Nabywca będzie uprawniony do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu transakcji oraz do zwrotu nadwyżki podatku
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym dopuszczalne jest ustalenie dla przedmiotowego budynku indywidualnej stawki amortyzacyjnej, wynikającej z zastosowania skróconego okresu amortyzacji, nie krótszego jednak niż 3 lata?
Czy prawidłowym jest stosowanie przez Spółkę do wyżej wymienionych używanych budynków wraz z parkingami je obsługującymi podwyższonej stawki amortyzacji wynoszącej 33,33% rocznie.
Jaką stawkę amortyzacyjną dla celów podatkowych Spółka może przyjąć dla tej nieruchomości, po przekazaniu jej ze środków trwałych w budowie na środki trwałe Spółki?(po zakończeniu prac modernizacyjnych jako kompletny, zdatny do użytku w momencie przyjęcia do eksploatacji środek trwały, przeznaczony na własne potrzeby jednostki).
Czy spółka jest uprawniona do obniżenia stawki amortyzacyjnej w stosunku do używanych budynków handlowo-usługowych po rozpoczęciu dokonywania odpisów amortyzacyjnych z wykorzystaniem stawki wybranej na podstawie art. 16j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?