Spółka będzie uprawniona do zaliczenia wydatków poniesionych na przebudowę odcinka drogi publicznej do kosztów uzyskania przychodu. Wydatki poniesione na budowę drogi publicznej stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu inne niż bezpośrednio związane z przychodami, stosownie do treści art. 15 ust. 4d u.p.d.o.p. Wydatki poniesione na przebudowę odcinka drogi publicznej przez Spółkę można zaliczyć
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych w związku z realizacją inwestycji.
W rozpatrywanej sprawie wydatki związane z wartością gruntu niepodlegającego amortyzacji oraz niezamortyzowaną część dotyczącą budowali posadowionych na wywłaszczonym gruncie, który przekazano na rzecz Gminy, a za który Spółka otrzymała odszkodowanie można zaliczyć do kosztów podatkowych w momencie otrzymania odszkodowania.
Skutki podatkowe dostawy działki w wyniku dokonanego wywłaszczenia.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT z tytułu realizacji zadania.
Brak prawa do odzyskania i odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na budowę dróg na terenie inwestycyjnym, prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących budowy i przebudowy infrastruktury technicznej w tym sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych oraz zagospodarowania terenu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur, które będą dokumentować wydatki poniesione na realizację projektu - budowy ciągów pieszo-rowerowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie czy czynności, w ramach których wykorzystują Państwo majątek powstały w ramach Projektu, stanowią czynności podlegające opodatkowaniu VAT w rozumieniu art. 5, art. 7 lub art. 8 ustawy oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku ze zrealizowanym projektem pn. „(…)”.
Podatek od towarów i usług w zakresie czy czynności, w ramach których wykorzystują Państwo majątek powstały w ramach Projektu, stanowią czynności podlegające opodatkowaniu VAT w rozumieniu art. 5, art. 7 lub art. 8 ustawy oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku ze zrealizowanym projektem pn. „(…)”.
Ustalenie, czy czynności, w ramach których będzie wykorzystywany majątek powstały w ramach Inwestycji, stanowią czynności podlegające opodatkowaniu VAT w rozumieniu art. 5, 7 lub 8 ustawy oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania przebudowy drogi gminnej.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazaną na fakturach dokumentujących wydatki poniesione na realizację projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT w rozumieniu art. 5, 7 lub 8 ustawy o VAT czynności, w ramach których wykorzystywany jest majątek powstały w ramach Inwestycji oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania inwestycyjnego - przebudowa drogi.
Braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu realizowanej inwestycji.
Możliwość ubiegania się o zwrot podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadania pn. "...".
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od realizacji inwestycji - budowa drogi.
Brak prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego VAT od wydatków ponoszonych w związku z realizacją Inwestycji - budowa drogi.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.