Możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodu zakupu samochodów osobowych wraz z przyczepą i comiesięczne faktury za kupioną benzynę
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 50% kwoty podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia paliwa od 1 lipca 2015 r.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT rozliczeń kosztów paliwa pomiędzy Spółką a Pracownikami oraz w zakresie uznania za dostawę towarów czynności wynikających z rozliczeń kosztów paliwa pomiędzy Spółką a Pracownikami (odsprzedaż części paliwa przeznaczonej na cele prywatne Pracowników) oraz w zakresie ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej rozliczeń kosztów paliwa
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do napędu pojazdów samochodowych.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem samochodów przeznaczonych do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu, prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa służącego do ich napędu oraz braku obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego, po zakończeniu umowy najmu.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z leasingiem samochodu osobowego przeznaczonego do oddania w odpłatne używanie na podstawie umowy najmu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa służącego do jego napędu.
1. Czy dopuszczalnym jest odliczenie przez Spółkę całości podatku VAT od zakupu wyżej wymienionych Samochodów o ładowności 540 kg, zakupionych w marcu 2010?2. Czy dopuszczalne jest odliczenie przez Spółkę całości podatku VAT od zakupu paliwa używanego do napędu powyżej opisanych samochodów?3. Jakie ewentualnie dodatkowe kryteria powinna spełniać Spółka i jakie dokumenty posiadać aby było możliwe odliczenie
Czy od dnia 15 października 2009 r., zgodnie z art. 37h ust. 1 ustawy o autostradach, opłacie paliwowej nie podlegają biokomponenty stanowiące samoistne paliwo, które wprowadzone zostały na rynek krajowy?
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych (leasing operacyjny), a także paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.
Czy Spółka może odliczyć VAT od paliwa dotyczącego samochodów osobowych oraz czy może odliczyć VAT od zakupu samochodów osobowych i od leasingowanych samochodów osobowych?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie usług leasingu operacyjnego oraz paliwa do samochodu ciężarowego.
Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka prawidłowo zastosuje stawkę akcyzy określoną w art. 89 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 164 ust. 2 ustawy o podatku akcyzowym (dalej ustawa akcyzowa) z dnia 6 grudnia 2008 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.), w szczególności czy obniżenie w wysokości 1,565 zł od każdego litra biokomponentów dodanych do tych benzyn przysługuje od sumy objętości czystego bioetanolu
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych oraz usług leasingu, a także paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodu posiadającego świadectwo homologacji zaświadczające, iż jest to samochód ciężarowy, a także paliwa do tego samochodu.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodu z kratką posiadającego świadectwo homologacji zaświadczające, iż jest to samochód ciężarowy, a także paliwa do tego samochodu.
Czynnością która podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowym jest nabycie wewnatrzwspólnotowe. Przedstawione we wniosku oleje smarowe i benzyny specjalne są wyrobami akcyzowymi. Zgodnie z powołanymi wyżej przepisami ustawy z 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. nr 3, poz. 11 ), wyroby o kodzie CN 2710 11 21 są objęte stawką zerową, natomiast oleje smarowe o kodzie CN 2710 19 91 mogą korzystać
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych, a także paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej. Spółka kupuje samochody osobowe posiadające homologację osobową o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony bez kratki i z dwoma rzędami siedzeń.
Dotyczy odliczania podatku naliczonego od zakupu paliwa do samochodu osobowego oraz od raty za wynajem tego samochodu.
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Spółka użytkuje na podstawie umowy leasingu operacyjnego motocykl, który wykorzystuje w prowadzonej działalności gospodarczej.W związku z wejściem 1 czerwca 2005r. nowelizacji ustawy o VAT, tj. ustawy z dnia 21 kwietnia 2005r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie innych ustaw i nowym brzmieniem art. 87 ust. 7 dotyczącym leasingu
Czy można odliczyć podatek VAT od zakupu paliwa do samochodu nie posiadającego świadectwa homologacji ?.
Czy po 1 maja 2004r. Spółka może dokonywać obniżenia podatku należnego o podatek naliczony VAT wynikający z faktur dokumentujących zakup paliwa?
Czy podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony przy zakupie motocykla i paliwa do niego?