Ustalenie daty otrzymania nieodpłatnej pomocy finansowej - jako przychodu zwolnionego czy też podlegającego opodatkowaniu.
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupów towarów i usług związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od nabywanych towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
Otrzymane w formie dotacji kwoty nie będą podlegać opodatkowaniu jako ukryte zyski ani też wydatki niezwiązane z działalnością, gdyż nie dają się przyporządkować do żadnej z ww. kategorii podstaw podatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu otrzymanego dofinansowania oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w ramach realizacji projektu.
Nie będzie przysługiwało Państwu prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących zakup towarów i usług nabywanych i wykorzystywanych do realizacji projektu.
Z uwagi na niespełnienie podstawowej przesłanki warunkującej prawo do odliczenia podatku naliczonego, jaką jest związek zakupów z wykonanymi czynnościami opodatkowanymi, nie mają Państwo prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług służących realizacji Projektu pt.: „ (...)”.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 18.12.2010 r.-3.01.2011 r.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 12.11-2.12.2010 r.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 2-17.12.2010 r.
Czy na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zapłacone odsetki, koszty zastępstwa procesowego oraz koszty sądowe, o których mowa w części dotyczącej stanu faktycznego będą kosztem podatkowym?
W jaki sposób - mając na uwadze treść artykułu 23 ust. 1 pkt 45 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz fakt, że płatność z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie wskazuje w jakich częściach przekazana pomoc publiczna dotyczy zakupu poszczególnych maszyn rolniczych - wydzielić z odpisów amortyzacyjnych, stosowanych dla zakupionych trzech środków trwałych, taką ich część,
metoda wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów części odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych objętych dotacją przedmiotową z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Czy na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zapłacone odsetki, koszty zastępstwa procesowego oraz koszty sądowe, o których mowa w części dotyczącej stanu faktycznego będą kosztem podatkowym?
Czy w opisanym stanie faktycznym, fakt otrzymania dotacji powoduje konieczność uznania odpowiedniej jej części (tej, która pokrywa wydatki uznane uprzednio za koszty uzyskania przychodów) jako przychód okresu, w którym jest otrzymana, czy też dotacja pozostaje wolna od opodatkowania natomiast odpowiednią część już zarachowanych kosztów należy w tym przypadku uznać za koszty niestanowiące kosztów uzyskania
1. Czy otrzymane dofinansowanie w 2008 r. w kwocie 402.800,00 zł ma wpływ na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy otrzymane dofinansowanie należy traktować jako przychód podatkowy wolny od podatku dochodowego od osób prawnych art. 17 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?3. W której poz. CIT 8 i CIT 8/0 należy wykazać otrzymane dofinansowanie?4. Czy otrzymane
należy wskazać, iż w sytuacji gdy pomoc w postaci dofinansowania zakupu środka trwałego jest wypłacane podatnikowi po oddaniu środka trwałego do używania, podatnik może w okresie do miesiąca poprzedzającego miesiąc faktycznego otrzymania dofinansowania zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od pełnej wartości początkowej środka trwałego, a od miesiąca, w którym otrzymano dofinansowanie
Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego od towarów i usług nabywanych w związku z realizacją przedmiotowej projektu.
Czy otrzymana płatność z tytułu cukru tzw. płatność cukrowa - podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 29 pkt 1 ustawy?