Opodatkowanie oraz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT (wod.-kan. odbiorcy zewnętrzni).
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych a świadczenie usług na rzecz byłego pracodawcy.
Opodatkowanie świadczeń pomiędzy Partnerem a Liderem Konsorcjum oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Usługi dietetyczne on-line a zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Opodatkowanie i zastosowanie zwolnienia od podatku (art. 43 ust. 1 pkt 26).
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakup energii elektrycznej oraz ustalenie podstawy opodatkowania w związku z usługą odbioru energii. elektrycznej.
Brak prawa do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% w przypadku świadczonych usług na rzecz sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych.
Interpretacja indywidualna w zakresie opodatkowania podatkiem VAT umowy cesji jako świadczenia usług oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków na pokrycie ceny Cesji.
Nabycie świadczenia „przygotowania nowej produkcji w zakładzie Spółki” daje klientowi możliwość nabywania w przyszłości specyficznych wyrobów o zweryfikowanej wysokiej jakości zgodnej z jego oczekiwaniami, co stanowi dla niego korzyść związaną z prowadzona działalnością gospodarczą. Klient na rzecz którego Spółka świadczy „przygotowanie nowej produkcji w zakładzie Spółki” będzie wobec tego beneficjentem
Uznanie odpłatnego świadczenia usług w zakresie dostarczania wody na rzecz Odbiorców zewnętrznych za działalność gospodarczą i za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystające ze zwolnienia z tego podatku.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wykonywanego na rzecz Mieszkańców świadczenia w zakresie usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz zwolnienie świadczonej usługi z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy o VAT.
Uznanie czynności zbycia przysługujących Spółdzielni praw i roszczeń za świadczenie usług, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Opodatkowanie usług najmu świetlicy na rzecz zewnętrznych odbiorców oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku od towarów i usług od wydatków poniesionych na zakup towarów i usług przeznaczonych do odsprzedaży na rzecz armii Stanów Zjednoczonych
Opodatkowanie usług organizacji Platformy służącej do obrotu Tokenami, opodatkowania procesu przekazania Tokenów do dysponowania w ramach mechanizmu puli płynności przez posiadacza Tokenu oraz usług zapewnienia płynności w sytuacji gdy miejscem jej świadczenia jest Polska i ustalenia miejsca świadczenia usług na rzecz emitentów posiadających siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności poza
Opodatkowanie usług udostępniania utworów muzycznych na platformach internetowych.
Opodatkowanie świadczeń niepieniężnych Wspólnika, wykonywanych zgodnie z umową Spółki na podstawie art. 176 Kodeksu spółek handlowych oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z ww. świadczeniem niepieniężnym Wspólnika.
Brak skutków w podatku VAT w przypadku otrzymywania środków pieniężnych przez Spółkę od dostawców zagranicznych w ramach przedstawionego modelu rabatu pośredniego
Skutki podatkowe dotyczące rozliczenia związanego z zawartym Kontraktem różnicowym.
Brak możliwości korekty przez dostawcę zagranicznego podstawy opodatkowania w razie udzielenia rabatu pośredniego jego „niebezpośredniemu” kontrahentowi oznacza, że ten kontrahent będący podmiotem krajowym nie ma obowiązku obniżenia związanego z taką dostawą podatku naliczonego. Ponieważ Dostawcy zagraniczni nie będą dokonywać korekty (obniżenia podatku należnego) - gdyż pomiędzy Spółką a Dostawcami
Czy Wnioskodawca właściwie postąpi opodatkowując część świadczenia objętego umową, a stanowiącego dostawę towaru, właściwą stawką podatku od towarów i usług, a część świadczenia będącego przedmiotem umowy, w postaci robót budowlanych, w systemie odwrotnego obciążenia?
Dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez Uczestników programu dokumentujących przyznanie Ekwiwalentu.