Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem nienależnie otrzymanych świadczeń.
Skutki podatkowe otrzymania od banku zasądzonej należności głównej i odsetek ustawowych za opóźnienie.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem nienależnie pobranych świadczeń.
Skutki podatkowe otrzymania zasądzonej należności głównej, odsetek oraz zwrotu kosztów postępowania sądowego w związku z unieważnieniem umów pożyczek.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem nienależnie pobranego świadczenia.
Opodatkowanie odsetek za opóźnienie otrzymanych w związku ze zwrotem nienależnie pobranego świadczenia.
Ustalenie przychodu z tytułu otrzymania zwrotu nienależnego świadczenia i odsetek za opóźnienie w zwrocie tego świadczenia.
W wyroku z 11 lipca 2018 r. (II PK 175/17) Sąd Najwyższy uznał, że pracownikowi, który podlega ochronie w czasie obniżonego wymiaru czasu pracy w związku z prawem do urlopu wychowawczego, nie przysługuje wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy w razie bezzasadnego rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. W takim przypadku pracownik ma prawo maksymalnie do 3-miesięcznego wynagrodzenia
Obniżenie podstawy opodatkowania o zapłacone odsetki oraz koszty sądowe związane ze zwrotem nienależnie pobranego świadczenia.
Czy pracodawca postępuje prawidłowo żądając od zwolnionego pracownika zwrotu kwoty wypłaconej odprawy w wysokości brutto?
Uznanie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych, świadczeń w dziennym ośrodku adaptacyjnym, umieszczenie w DPS za usługi za odpłatne usługi podlegające opodatkowaniu oraz nieopodatkowanie środków pieniężnych związanych z egzekucją świadczeń alimentacyjnych oraz nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych i zasiłków z pomocy społecznej.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość świadczeń należnych na podstawie PDO (tj. Odprawę oraz Rekompensatę) w związku z rozwiązaniem umów o pracę z pracownikami na mocy Porozumienia stron, w miesiącu w którym nastąpiła wypłata tych środków tj. w miesiącu, w którym miała miejsce wypłata jednorazowa lub w miesiącach, w których wystąpiły wypłaty rat w sytuacji, gdy pracownik złożył
Jakie są skutki podatkowe zwrotu odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji?
W którym zeznaniu rocznym Wnioskodawczyni powinna ująć zwrócone świadczenie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych?
1. Czy Wnioskodawca zobowiązany jest skorygować informację PIT-11 za rok 2010 r. w związku ze zwróconą częścią nienależnie wypłaconego wynagrodzenia?2. W jaki sposób należy dokonać rozliczenia nienależnie pobranego wynagrodzenia w związku z faktem, ze Pracownik nie osiąga obecnie przychodów opodatkowanych na terytorium Polski?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odliczenia od dochodu zwrotu nienależnie pobranych świadczeń.
Czy wypłata dywidendy z tytułu udziału w zyskach wynikających z rocznego sprawozdania finansowego w formie rzeczowej (w postaci składnika środków trwałych Spółki), spowoduje powstanie przychodu w Spółce dokonującej wypłaty dywidendy w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wartość zwracanych w 2011 r. przez zleceniobiorców płatnika kwot nienależnie wypłaconych na ich rzecz świadczeń (w związku z przekwalifikowaniem umów o dzieło na umowy zlecenia i związanym z tym obowiązkiem pomniejszenia umówionych wynagrodzeń z tych umów o składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne) należy odliczyć od obecnie ustalonego przez płatnika dochodu, będącego podstawą naliczenia
Czy wartość zwracanych w 2011 r. przez zleceniobiorców płatnika kwot nienależnie wypłaconych na ich rzecz świadczeń (w związku z przekwalifikowaniem umów o dzieło na umowy zlecenia i związanym z tym obowiązkiem pomniejszenia umówionych wynagrodzeń z tych umów o składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne) należy odliczyć od obecnie ustalonego przez płatnika dochodu, będącego podstawą naliczenia
W jaki sposób Wnioskodawca powinien postąpić, by uzyskać zwrot podatku?