Wydatek poniesiony przez Spółkę na wypłatę kwoty odpowiadającej kwocie odsetek otrzymanych przez Wnioskodawcę od organu podatkowego w związku ze zwrotem nadpłaconego podatku akcyzowego, dokonany na rzecz podmiotu powiązanego, nie stanowi dla Wnioskodawcy kosztu uzyskania przychodów na gruncie art. 15 ust. 1 updop
Możliwość ubiegania się o zwrot akcyzy w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą lub eksportem napojów alkoholowych opodatkowanych akcyzą w kraju, przy zachowaniu innych wymogów przewidzianych w przepisach prawa podatkowego, w tym wymogów dokumentacyjnych; dokumenty niezbędne do wykazania zapłaty akcyzy na terytorium kraju.
Prawo do odliczenia podatku oraz ubiegania się o jego zwrot w okresie zawieszenia działalności gospodarczej.
Uprawnienie do dokonywania zwrotu podatku podróżnym przez spółkę komandytową jako następcę prawnego.
uregulowania związane ze zwrotem podatku akcyzowego z tytułu dostawy wewnątrzwspólnotowej paliwa z zapłaconą akcyzą
Czy otrzymane odsetki w związku ze zwrotem akcyzy są przychodem do opodatkowania?
Czy w związku z wykonywaniem usługi konfekcjonowania Spółka będzie zobowiązana do zapłaty podatku akcyzowego?Czy konfekcjonowanie musi odbywać się w składzie podatkowym?
Wnioskodawca nie jest podmiotem uprawnionym do występowania do urzędu skarbowego o zwrot 22% podatku VAT zapłaconego syndykowi od nabycia nieruchomości
Czy w przedstawionym stanie faktycznym spółka lub nabywca finalny może wystąpić o zwrot zapłaconego podatku akcyzowego w sytuacji jeżeli finalny odbiorca zużyje przedmiotowe oleje smarowe na cele zgodnie z § 13 ust. 1 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26.04.2004 w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego?
Czy w przypadku powstania nadpłaty podatku akcyzowego Spółka powinna zaliczyć zwrot nadpłaty podatku akcyzowego do przychodów podatkowych, czy dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów za Okres Nadpłaty, obniżając w poszczególnych latach koszty o wartość podatku akcyzowego objętego wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty?