Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Korekta podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia Nieruchomości.
Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Opodatkowanie podatkiem VAT wycofania mieszkania z majątku firmowego do majątku prywatnego. Obowiązek korekty podatku VAT odliczonego od wydatków poniesionych na remont. Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości 1 i obowiązek wystawienia faktur dokumentujących ww. transakcję oraz obowiązek wystawienia faktury dokumentującej otrzymanie Zaliczki 1 i ewentualne wystawienie faktury korygującej dokumentującej otrzymanie Zaliczki 1 dotyczącej ceny z tytułu sprzedaży Nieruchomości 1 w przypadku późniejszej zmiany stanu prawnego i faktycznego.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego przy nabyciu gruntu i wybudowaniu kompleksu budynków.
Obowiązek dokonania korekty podatku odliczonego w wysokości 5/10 od zakupu ogrodzenia. Brak obowiązku dokonania korekty podatku odliczonego od zakupu formownicy zagonów, łopaty mechanicznej i deszczowni.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w przypadku przekazania nieruchomości, stanowiącej środek trwały w działalności gospodarczej, w drodze darowizny.
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku zwolnienia od podatku VAT aportu infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, stawki podatku VAT, prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT poniesionych na realizację przedmiotowej Inwestycji oraz sposobu dokonywania odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.
Zwolnienia od podatku VAT planowanej transakcji sprzedaży nieruchomości oraz dokonania korekty podatku VAT w związku z jej sprzedażą.
Korekta podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia zakupionej nieruchomości.
Obowiązek dokonania rocznej korekty podatku VAT naliczonego przy nabyciu działek nr 1 i 2 przy zastosowaniu proporcji obliczonej zgodnie z art. 90 ust. 3 i następne ustawy o VAT.
Wycofanie lokali z działalności nie stanowi/nie będzie stanowić dostawy towarów opodatkowanej podatkiem VAT. W związku ze zmianą przeznaczenia lokali Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany dokonać korekty zgodnie z art. 91 ust. 7d ustawy.
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego, związanego z nabyciem Nieruchomości, który pomniejszył podatek należny Podatnika – w odniesieniu do udziału Małżonki w Nieruchomości, oraz brak obowiązku dokonania takiej korekty – w odniesieniu do udziału Podatnika.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług darowizny nieruchomości zabudowanej. Brak konieczności dokonania korekty kwoty podatku naliczonego, zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy u podatku od towarów i usług.
Skutki podatkowe rozwiązania umowy najmu, w której wynajmującymi są Wnioskodawczyni i Małżonek, a następnie zawarcia umowy najmu wyłącznie przez Małżonka – w zakresie rozpoznania dostawy towarów na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o VAT oraz obowiązku dokonania korekty podatku odliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia środka trwałego.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z zakupem lokali dokonanego przed dniem rejestracji, udokumentowanego fakturami, - Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży ww. lokali z jednoczesnym obowiązkiem dokonania 10-letniej korekty podatku naliczonego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości rolnej - możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Z opisu zdarzenia przyszłego nie wynika, że przedmiotowa czynność przyjmie którykolwiek tytuł z wymienionych w ustawie o podatku od spadków i darowizn. Jak wskazano powyżej, podatkowi od spadków i darowizn podlega jedynie nabycie na podstawie tytułów enumeratywnie wymienionych w art. 1 ww. ustawy; wśród nich ustawodawca nie wymienił czynności (tytułu) opisanej we wniosku.
Zmiana przeznaczenia nieruchomości z wykorzystywania przez przedsiębiorstwo w spadku (Zainteresowanego będącego stroną postępowania) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej na wykorzystanie w celach prywatnych właścicieli przedsiębiorstwa w spadku (Zainteresowanych niebędących stroną postępowania), nie została wymieniona w ustawowym katalogu czynności określonych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy