w zakresie braku obowiązku rozliczenia podatku VAT w Polsce z tytułu nabycia samochodu osobowego z USA
w zakresie braku obowiązku rozliczenia podatku VAT w Polsce z tytułu nabycia samochodu osobowego z USA przez osobę fizyczną, nieprowadzącą działalności gospodarczej.
Zastosowanie art. 19 ust. 6 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
15 kwietnia br. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw. Wprowadzone tą ustawą zmiany w ustawie o rachunkowości dotyczą możliwości niezamykania ksiąg rachunkowych w okresie zawieszenia działalności gospodarczej trwającej przez cały rok obrotowy oraz odstąpienia od przeprowadzenia inwentaryzacji w przypadku zawieszenia działalności. Skutki tych zmian opisaliśmy
Zakres konsekwencji wprowadzenia do ewidencji środków trwałych samochodu ciężarowego.
Pracownicy w ciąży wypłaciliśmy zasiłek chorobowy za okres od 1 do 25 października w dniu wypłaty wynagrodzeń, tj. 5. listopada. 8 listopada otrzymaliśmy od pracownicy na firmową komórkę wiadomość tekstową (sms), w treści której poinformowała nas, że 25 października urodziła dziecko. Jednak do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnych dokumentów potwierdzających ten fakt. Czy informacja w takiej formie
Czy po wprowadzeniu pojazdu ciężarowego do ewidencji środków trwałych firmy, na Wnioskodawcy ciąży obowiązek uiszczenia podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia środka transportu i ewentualnych odsetek i sprzedaży pojazdu w przyszłości?
Czy podatnik właściwie interpretuje przepisy ustawy o podatku od towarów i usług uważając, że nie obowiązuje go uzyskanie zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o zapłaceniu lub braku obowiązku zapłaty podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia środków transportu (VAT-25), gdyż takie zaświadczenie zastępuje wystawiona przez niego faktura z wyszczególnioną kwotą podatku VAT?
Pytanie o status pojazdu (nowy czy używany) zgodnie z art. 19 ustawy, obowiązek podatkowy w imporcie towarów powstaje z chwilą powstania długu celnego czyli w tym wypadku sprowadzenie pojazdu na teren UE. Niemiecki Urząd Celny uznał pojazd za używany z chwilą powstania długu celnego na podstawie stanu faktycznego.
Czy istnieje możliwość uzyskania przez Wnioskodawcę zaświadczenia w trybie art. 306g Ordynacji Podatkowej po przeprowadzeniu transakcji nabycia składnika majątkowego, ograniczającego odpowiedzialność nabywcy za zaległości podatkowe zbywającego składnik majątkowy, do wysokości wykazanej przez organy podatkowe w tym zaświadczeniu?
Czy w powyższym stanie faktycznym Spółka jest uprawniona do otrzymania zaświadczenia o uiszczeniu podatku VAT, o którym mowa w art. 105 ust. 1 pkt 1 Ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem używanych samochodów ?
Czy można dokonać odliczenia podatku od towarów i usług z faktur dokumentujących koszty związane z bieżącą eksploatacją (tj. naprawami, zakupem części zamiennych oraz paliwa) samochodu ciężarowego o dopuszczalnej ładowności nieprzekraczającej 3,5 tony?