Interpretacje

Interpretacja
20.06.2024 Podatki

Uznanie za wartość początkową Nieruchomości 2 wartości Wierzytelności w części odpowiadającej wartości netto Nieruchomości 2 widniejącej na fakturze dokumentującej dostawę Nieruchomości 2, uznanie wartości netto Nieruchomości 2 jako wynagrodzenie za usługę stanowiącą koszt pośredni, zaliczany do kosztów uzyskania przychodów w momencie ujęcia go w księgach rachunkowych oraz ustalenie wartości początkowej

Interpretacja
23.02.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia: - czy wszystkie budynki i budowle nabyte przez Spółkę są środkami trwałymi podlegającymi amortyzacji, niezależnie od okresu ich wykorzystywania w działalności gospodarczej; - w jakim momencie nieumorzona wartość budynków i budowli stanowi koszt uzyskania przychodów.

Interpretacja
04.07.2022 Podatki

Czy podatek od nieruchomości oraz opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu winny zwiększać wartość inwestycji w nieruchomość zgodnie z prezentacją księgową oraz w świetle art. 15 ustawy o PDOP stanowić podatkowy koszt uzyskania przychodu jako część amortyzacji, która rozpocznie się po zakończeniu prac oraz przyjęciu lokali w użytkowanie?

Interpretacja
27.11.2020 Podatki

W zakresie ustalenia, czy Spółka powinna: - przeprowadzić korektę kosztów uzyskania przychodów w okresie rozliczeniowym w którym otrzymała Noty, w odniesieniu do towarów które zostały sprzedane do dnia otrzymania Not (Pytanie 1) jest prawidłowe, - wykazać wydatki poniesione na nabycie towarów magazynowanych, które na moment składania niniejszego wniosku nie zostały jeszcze sprzedane, jako koszty uzyskania

Interpretacja
10.12.2018 Podatki

Czy prawidłowym będzie ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego jako środka trwałego w wysokości wynikającej z wyceny dokonanej przez Pana, z uwzględnieniem cen rynkowych środków trwałych tego samego rodzaju z grudnia 2017 r. oraz stanu i stopnia ich zużycia?

Interpretacja
11.05.2018 Podatki

Skutki podatkowe związane z wyburzeniem budynków oraz wybudowaniem w ich miejsce nowych budynków, będących środkami trwałymi bądź towarami handlowymi, w związku z rozpoczęciem nowej inwestycji.

Interpretacja
25.01.2018 Podatki

w zakresie: Czy dokonując sprzedaży Spółka powinna przy obliczaniu podatku dochodowego ująć wszystkie wydatki stanowiące koszty, w tym kwotę zakupu zapłaconą Sprzedającemu oraz kwoty należne do banku a także komorników?

Interpretacja
24.02.2015 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Wnioskodawca może przyjąć dla poszczególnych składników inwestycji osobne wartości rynkowe każdego z nich?

Interpretacja
16.09.2013 Podatki

Czy koszty zabezpieczenia dowodu oraz wykonania opinii rzeczoznawcy, a także koszty wytoczonego powództwa zwiększają cenę nabycia lokalu?

Interpretacja
16.09.2013 Podatki

Czy koszty odsetek od kredytu zaciągniętego na nabycie lokalu w czasie przestoju zwiększają cenę nabycia?Czy zaliczka wypłacona wykonawcy wadliwego parkietu, po oddaniu do użytkowania lokalu, zwiększa koszty ulepszenia, pomimo zerwania umowy w trakcie ulepszania i wystąpienia na drogę sądową?

Interpretacja
16.09.2013 Podatki

Czy koszty utrzymania lokalu w czasie tego przestoju, w tym części wspólnej, stanowią bieżący koszty działalności gospodarczej?

Interpretacja
21.10.2011 Podatki

W zakresie zasad amortyzacji składników majątku wniesionych do Spółki w związku z przekształceniem zakładu budżetowego.

Interpretacja
21.10.2011 Podatki

W zakresie ustalenia wartości początkowej wnoszonych do Spółki składników majątku w związku z przekształceniem zakładu budżetowego.

Interpretacja
03.03.2010 Podatki

w zakresie ustalenia wartości początkowej Przedsiębiorstwa nabytego w związku z przekształceniem zakładu budżetowego w Spółkę kapitałową zgodnie z art. 16g ust. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku jako Nr 2 - stan faktyczny)

Interpretacja
07.10.2005 Podatki

Czy nakłady inwestycyjne (np. modernizacja) zwiększające wartość nieruchomości po 1 maja 2004r. należy traktować jako oddzielny element korekty, a co za tym idzie okres korekty, o którym mowa w art. 91 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, dotyczy tylko tych nakładów i biegnie od daty oddania ich do użytku, oraz że prawo do korekty dotyczy zarówno podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych

Interpretacja
09.06.2003 Podatki

Jak należy rozliczyć nakłady poniesione przez spółkę na budowę hurtowni w budynku nie będącym jej własniścią?