Dotyczy ustalenia, czy: - w stosunku do zawartej przez Spółkę z Wynajmującym Umowy nie znajduje zastosowania art. 17i ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa o CIT” lub „Ustawa”); - Spółka jest uprawniona do rozliczenia w kosztach uzyskania przychodów pełnej wysokości opłat z tytułu czynszu płaconych przez nią na rzecz Wynajmującego w całym okresie trwania
Ustalenie, czy sprzedaż Nieruchomości wraz z obowiązującą umową najmu będzie stanowiła sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
W zakresie opodatkowania sprzedaży Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem Nieruchomości.
Dotyczy ustalenia, czy: - dochody Fundacji z działalności polegającej na dzierżawie Lokalu 1 na rzecz Dewelopera 1 będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych; - dochody Fundacji z działalności polegającej na wynajmie Lokalu 2 na rzecz Dewelopera 2 będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych; - dochody Fundacji z działalności polegającej na dzierżawie lub wynajmie
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Możliwość opodatkowania umowy najmu lokalu mieszkalnego ryczałtem w wysokości 8,5%.
Czy usługi świadczone przez Wspólnika na rzecz Wnioskodawcy (Spółki) będą stanowiły dla Wnioskodawcy (Spółki) ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Czy kwota uiszczonego Wynagrodzenia na rzecz Nowego Najemcy na podstawie Porozumienia, stanowić będzie wydatek, który będzie mógł zostać zaliczony przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy o CIT?
Po wyborze przez Spółkę opodatkowania dochodów ryczałtem od dochodów spółek, wypłacane przez Spółkę kwoty dla Wspólników z tytułu umów najmu/dzierżawy nie będą stanowiły dochodów z tytułu ukrytych zysków podlegających opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej - po upływie 5 lat od nabycia gruntu, na którym wybudowano budynek.
Przychody z dzierżawy/wynajmu miejsca pod reklamę należy kwalifikować do źródła z art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy (przychody z działalności gospodarczej).
Możliwość opodatkowania przychodów z tytułu najmu lokalu mieszkalnego zleconego firmie zewnętrznej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Opodatkowanie przychodów z najmu prywatnego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Czy z tytułu bezczynszowego (okresowego) korzystania z Nieruchomości X, po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. Czy z tytułu bezczynszowego (okresowego) korzystania z Nieruchomości Y, po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Stanowisko, zgodnie z którym dla celów kalkulacji współczynnika 50% wartości majątku nieruchomego położonego w Polsce, należy porównać wartość bilansową (księgową) majątku nieruchomego położonego w Polsce (bez wartości najmu i dzierżawy), z wartością bilansową wszystkich składników majątkowych wynikających z bilansów Wnioskodawcy, należało uznać za prawidłowe.
Wycofanie budynków na cele prywatne i uznanie przychodów ryczałtem od przychodów.
Uznanie Odszkodowania dla Najemcy za wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu, a w rezultacie obowiązek rozliczenia VAT i wystawienia faktury dokumentującej te czynności oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Najemcę.
Opodatkowanie przychodów z najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Opodatkowanie przychodów z najmu prywatnego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.