Dochód ze sprzedaży pozostałych części Nieruchomości, będzie korzystał ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem CIT na podstawie przepisu art. 17 ust. 1 pkt 1) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy w świetle art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT dochód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości posiadanych przez Spółkę wchodzących w skład Gospodarstwa Rolnego B, tj. Fermy B, sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako grunty rolne zabudowane, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych oraz jako grunty orne wraz z posadowionymi na nich budynkami będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania
Ustalenie możliwości zwolnienia z opodatkowania sprzedaży części Nieruchomości (użytki rolne).
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przy sprzedaży działki stanowiącej las.
Przychód uzyskany ze sprzedaży udziału w nieruchomości, nabytego w drodze zniesienia współwłasności, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego.
Przychód uzyskany z odpłatnego zbycia działki niezabudowanej wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego, i która w związku ze sprzedażą nie utraciła charakteru rolnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Uzyskany przez Wnioskodawcę przychód ze sprzedaży nabytego w drodze spadku udziału w przedmiotowej nieruchomości w części dotyczącej gruntów ornych, łąk trwałych, pastwisk trwałych oraz gruntów pod rowami korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Odnosząc się natomiast do sprzedaży nieruchomości w części, w jakiej grunty sklasyfikowano
w zakresie ustalenia, czy dochód ze sprzedaży wymienionych we wniosku nieruchomości będzie objęty podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie sprzedaży nieruchomości po uprawomocnieniu się planu zagospodarowania przestrzennego w zakresie dotyczącym użytków rolnych oraz lasów.
Przychód ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości jest w całości wolny od podatku odchodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ zostały spełnione wszystkie przesłanki skutkujące zastosowaniem analizowanego zwolnienia od podatku.
Czy art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym na 31 grudnia 2008 r., gwarantuje zwolnienie Wnioskodawczyni od płacenia podatku dochodowego w przypadku zamiany lub sprzedaży gruntów rolnych?
Czy art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym na 31 grudnia 2008 r. gwarantuje zwolnienie Wnioskodawcy od płacenia podatku dochodowego w przypadku zamiany lub sprzedaży gruntów rolnych?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym wolny od podatku będzie przychód uzyskany z tytułu sprzedaży działki Nr 2175/3?
Przychód uzyskany przez Wnioskodawcę ze sprzedaży nieruchomości, w części stanowiącej lasy, grunty zurbanizowane i nieużytki nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż nie została spełniona jedna z przesłanek warunkująca możliwość z jego skorzystania, tj. zbyty grunt nie był zakwalifikowany jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione
1) Czy z tytułu ww. sprzedaży Wnioskodawczyni zobowiązana jest do odprowadzenia podatku dochodowego? 2) Jeżeli tak, to od jakiej wysokości?
Sprzedaż udziału w nieruchomości w części odpowiadającej udziałowi nabytemu przez Wnioskodawczynię na podstawie wspólności ustawowej małżeńskiej w latach 80-tych, nie będzie w ogóle dla Wnioskodawczyni stanowił źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy w związku ze sprzedażą nieruchomości rolnej Wnioskodawca korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychody ze sprzedaży tych gruntów (sadów) będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?