Interpretacja ogólna dotycząca opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczeń polegających na przekazywaniu wiedzy w ramach procesu kształcenia, przez osoby fizyczne będące podatnikami VAT, na podstawie umów zawieranych z uczelniami.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości.
Możliwość zastosowania wyłączenia podatkowego, o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem w ramach umowy sprzedaży nieruchomość w celu realizacji zadań statutowych uczelni.
obowiązki płatnika odnośnie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów
Otrzymałam decyzję w sprawie kapitału początkowego. Mam wątpliwość, czy ZUS przyjmując podstawę wymiaru z 10 kolejnych lat kalendarzowych prawidłowo wydał decyzję. Urodziłam się w 1964 r. W latach 1983-1990 studiowałam, a zaraz po otrzymaniu dyplomu rozpoczęłam prowadzenie pozarolniczej działalności. Studia planowo trwały 5 lat, ale w międzyczasie z przyczyn osobistych korzystałam z urlopu dziekańskiego
obowiązki płatnika odnośnie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów
Zwolnienie od podatku świadczonych usług dydaktycznych dla szkoły wyższej w oparciu o przepisy art. 43 ust. 1 pkt 26 lub 27 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy zakup udziału w wysokości 5/6 we współwłasności nieruchomości z planowanym przeznaczeniem tej nieruchomości (po wykupieniu pozostałych w niej udziałów) na cele statutowe Uczelni, tj. cele naukowo - dydaktyczne, podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy świadczenie wypłacone przez zakład pracy na pokrycie kosztów przewodu doktorskiego podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy studia podyplomowe (opłata) są objęte zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 90 z podatku?
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stypendia te zwolnione są z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy prawidłowe jest zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodu w odniesieniu do wynagrodzenia:
152195, 151530 Dotyczy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych zwrotu kosztów dojazdu do miejsca nauki strażakowi, skierowanemu do szkoły lub na studia wyższe.
1. Czy zastosowane przez Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podwyższone koszty uzyskania przychodu dla pracowników akademickich zatrudnionych na podstawie umowy o pracę są zasadne?2. Czy można zastosować 50% koszty uzyskania przychodów przy umowach zlecenie (prowadzenie wykładów) ? - zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Kultury Departament Prawno-Legislacyjny z Warszawie (pismo nr DP/WPA.024
Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, że podatnik, jako nauczyciel, otrzymał skierowanie z zakładu pracy na studia podyplomowe, które zostaną sfinansowane z budżetu państwa. W związku z powyższym pytanie podatnika brzmi: czy dofinansowana kwota będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy od utworzonego z odpisu z zysku netto uczelnianego funduszu nagród, który zgodnie z celem statutowym uczelni będzie przeznaczony na wypłatę nagród indywidualnych oraz zespołowych dla pracowników i studentów za osiągnięcia w badaniach naukowych i pozostałej działalności uczelnia ma obowiązek naliczenia i odprowadzenia podatku dochodowego od osób prawnych?