Zwolnienie od podatku usług nauczania matematyki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Koszty uzyskania przychodów - opłata za szkolenie i wydatki związane z dojazdem na szkolenie oraz nocleg.
Zwolnienie z opodatkowania środków przeznaczonych na podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.
Dokonywanie odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej za 2019 i 2021 rok przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie wobec małoletniego dziecka oraz wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego przez obojga rodziców wobec pełnoletniego studiującego dziecka, które uzyskało pełnoletność w trakcie 2019 r.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na prowadzeniu wykładów, ćwiczeń oraz seminariów - nie są wykonywane na warunkach określonych art. 43 ust. 1 pkt 26, pkt 27 i pkt 29 oraz art. 132 ust. 1 lit. i) Dyrektywy 2006/112/WE w związku z czym nie korzystają ze zwolnienia.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanego przez Gminę dofinansowania na realizację projektu oraz zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT otrzymanego przez Gminę dofinansowania.
Nie ma przeszkód prawnych, aby zaliczyć wydatki na podjęte przez Wnioskodawcę niestacjonarne studia inżynierskie na kierunku budownictwo do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Czy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca ma prawo wydatki związane ze studiami (czesne, niezbędne materiały naukowe oraz dojazd na uczelnię) zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy koszty ponoszone w związku z niestacjonarnymi studiami doktoranckimi w zakresie prawa oraz koszty prowadzenia badań i poszukiwań naukowych związanych z pisaniem pracy doktorskiej, takie jak opłaty za poszczególne semestry studiów doktoranckich, koszty wydania legitymacji, koszty dojazdu na uczelnię i do miejsc, w których prowadzone są prace naukowe, koszty zakwaterowania w miejscach prowadzonych
Czy koszty ponoszone w związku z niestacjonarnymi studiami doktoranckimi w zakresie prawa oraz koszty prowadzenia badań i poszukiwań naukowych związanych z pisaniem pracy doktorskiej, takie jak opłaty za poszczególne semestry studiów doktoranckich, koszty wydania legitymacji, koszty dojazdu na uczelnię i do miejsc, w których prowadzone są prace naukowe, koszty zakwaterowania w miejscach prowadzonych
Podstawą prawną otrzymanego świadczenia nie jest stosunek pracy, ale uchwała senatu publicznej uczelni, podjęta na podstawie upoważnienia ustawowego, regulująca zasady pobierania opłat od studentów i doktorantów. Dlatego też przedmiotowy przychód nie stanowi przychodu ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy PIT, ale przychód z innych źródeł określony w art. 20 ust. 1 ustawy PIT. Z
Czy prowadząc działalność gospodarczą Wnioskodawca może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów koszty ponoszone z tytułu opłat czesnego za studia II stopnia, prowadzone w trybie zaocznym o specjalności informatyka?
Czy koszty ponoszone w związku z procedurą habilitacyjną Wnioskodawca może uznać za koszt uzyskania przychodów w dacie poniesienia, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy poniesiony koszt związany z uzyskaniem stopnia naukowego doktora można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w 2013 r.?
1. Czy opłacone czesne za uczestnictwo w studiach doktoranckich, których kierunek zbieżny jest z prowadzoną działalnością gospodarczą - może stanowić koszt uzyskania przychodu (który definiuje art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych) tej działalności? 2. Czy również pozostałe koszty związane bezpośrednio ze studiami (np. koszty ponoszone za zakup materiałów
Czy opłaty za studia i inne ponoszone wydatki związane z nauką, np. koszt dojazdów na zajęcia, opłaty za noclegi, będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy studia doktoranckie i koszty z tym związane są kosztami uzyskania przychodów w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodu?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług informatycznych opłaty za studia wyższe na kierunku informatycznym?
Czy wydatki - z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, utworzonego ze środków otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - na realizację indywidualnych programów rehabilitacji (zgodnie z § 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19.12.2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych), stanowiące finansowanie
Czy istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków związanych ze studiowaniem, a w szczególności kosztów czesnego, dojazdów, noclegów, diet i zakupu podręczników?
Czy tak przedstawiona forma dofinansowania jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stypendia te zwolnione są z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?