Prawo do skorzystania ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zakup przez Wnioskodawcę małego sprzętu AGD, tj. mikrofali nie mieści się w pojęciu wydatków, o których mowa w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d) ustawy o PIT. Wydatek ten nie może być przez Wnioskodawcę traktowany jako wydatek remontowy, gdyż nie można go uznać za sprzęt umożliwiający realizację podstawowych potrzeb życiowych.
Płatności uiszczane na rzecz wynajmującego z Austrii za wynajem kontenera transportowego, wynajmującego z Szwajcarii za wynajem zbiornika na tłuszcz zwierzęcy oraz wynajmującego z Niemiec za wynajem pojemników na surowiec - są należnościami licencyjnymi w świetle ustawy o CIT oraz wyżej wymienionych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Czy bezpłatne udostępnienie Sprzętu Medycznego przez Spółkę na rzecz Klientów do używania na zasadach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, będzie stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu VAT?
Odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, w całości stanowią koszt kwalifikowany, w myśl art. 18d ust. 3 updop, jeżeli składniki te są rzeczywiście wykorzystywane jedynie do działalności badawczo-rozwojowej. Natomiast, w sytuacji, gdy ww. składniki będą częściowo wykorzystywane do działalności badawczo-rozwojowej, a częściowo do bieżącej działalności, to w takim
Nieuznanie Powiatu za podatnika przy aporcie i możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy aportu sprzętu medycznego, wyposażenia oraz nakładów inwestycyjnych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Wydatek poniesionego na zakup skutera trójkołowego elektrycznego, nie spełnia kryteriów ulgi rehabilitacyjnej, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 2 i 3 ustawy PIT.
Nie uznanie transakcji sprzedaży sprzętu medycznego za sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju.
1) Czy wydatki ponoszone przez Spółkę z tytułu zakupu licencji „end-user” na własne potrzeby mieszczą się w katalogu świadczeń zawartych w art. 21 ust. 1 ustawy o PDOP, a w konsekwencji Spółka jako płatnik jest zobowiązana do pobrania podatku u źródła od płatności za wskazane licencje? 2) Czy wydatki ponoszone przez Spółkę z tytułu zakupu licencji „end-user” w przypadku, gdy Spółka obciążana jest z
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupu towarów i usług, które zostały wykorzystane do zrealizowania projektu
Zastosowanie metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej oraz obowiązek składania zeznań podatkowych przy dochodach zagranicznych marynarza z tytułu pracy najemnej wykonywanej na statku morskim badawczym – sejsmiku (research vessel), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem i siedzibą w Singapurze.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą pracownikom ekwiwalentu z tytułu zwrotu kosztów poniesionych na zakup sprzętu niezbędnego do pracy zdalnej.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej i odliczenia wydatków na zakup płyty grzewczej zmieniającej kuchenkę gazową (palnikową)
możliwość rozliczania świadczonych usług przygotowywania posiłków według stawki 3% oraz usług najmu według stawki 8,5%
Wydatek w postaci kosztu zakupu komputera stacjonarnego Wnioskodawczyni może odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej w zeznaniu rocznym składanym za 2019 r. na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ww. ustawy.
Obowiązek poboru i odprowadzenia podatku u źródła w związku zapłatą wynagrodzenia kontrahentom zagranicznym za korzystanie ze specjalistycznego sprzętu budowalnego.
Odliczenie od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku poniesionego na zakup skutera trójkołowego elektrycznego.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych wymienionych w: - art. 18d ust. 3 ustawy o CIT, koszty związane z dokonywanymi przez Wnioskodawcę odpisami amortyzacyjnymi od środków trwałych wykorzystywanych częściowo przy pracach badawczo-rozwojowych, - art. 18d ust. 2 pkt 2a ustawy o CIT, całość kosztów nabycia sprzętu specjalistycznego.