Obowiązek informowania na piśmie naczelnika urzędu skarbowego o wprowadzaniu do wolnego obszaru celnego lub składu celnego wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy oraz prawo do zwolnienia od akcyzy wyrobów akcyzowych przeznaczonych do sprzedaży duty-free, nieoznaczonych znakami akcyzy, wprowadzonych do wolnego obszaru celnego lub składu celnego
Braku opodatkowania na terytorium Polski dostaw towarów dokonywanych na rzecz Nabywcy.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów w składzie celnym oraz rozliczenie podatku VAT z tytułu eksportu towarów.
Prawo do odliczenia i terminu zwrotu podatku naliczonego zawartego w cenie nabycia gąsek srebra, oraz termin zwrotu podatku.
Brak obowiązku oznaczania znakami akcyzy alkoholu importowanego do składu celnego jak i nabywanego wewnątrzwspólnotowo, który będzie zwolniony od akcyzy (dostarczany na pokłady samolotów).
czy spółka zakup towaru pochodzącego z Chin, kupionego od firmy holenderskiej i przemieszczonego z Holandii do Polski, objętego procedurą składu celnego i tranzytu powinna na podstawie art. 9 ustawy o VAT potraktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? Jeśli nie jest to wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów to czy zakup ten podlega ustawie o VAT?
przemieszczenie towarów objętych procedurą tranzytu, a następnie składu celnego, bezpośrednio z Malezji do Polski oraz przemieszczenie towarów objętych procedurą tranzytu z Niemiec do Polski.?
Czy nabycie towaru od dostawcy chińskiego za pośrednictwem agencji celnej w Niemczech stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru?
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż dokonano odprawy celnej zaimportowanego towaru w Niemczech, co stanowi import towarów na terytorium innego państwa członkowskiego i wobec tego podlega przepisom państwa, na terenie którego miało miejsce zdarzenie gospodarcze.Następnie dalsze przemieszczanie zaimportowanych przez Stronę w Niemczech towarów na terytorium innego kraju (Polski) nabiera charakteru
Pytanie dotycząy opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży kontrahentowi w Polsce oclonych towarów zakupionych ze składu celnego w Holandii .
Przedmiotem zapytania jest ustalenie, czy towary o statusie niewspólnotowym sprowadzane ze składu celnego znajdującego się na terytorium Unii Europejskiej od ddostawcy posługującego się unijnym numerem identyfikacji podatkowej i następnie dopuszczone do obrotu na terytorium Polski powinny być, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (Dz