w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów czynsze dzierżawne (w tym czynsze o wartości ponad 15 tys. zł), jakie uregulował w 2019 r. i 2020 r. Spółce X. na podstawie zawartej z nią Umowy Dzierżawy Nieruchomości w sytuacji, gdy rozliczenie nastąpiło w formie bezgotówkowej poprzez zapłatę środków pieniężnych na podstawie polecenia przekazu na zasadzie art. 9211
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów czynsze dzierżawne (w tym czynsze o wartości ponad 15 tys. zł), jakie uregulował w 2019 r. i w 2020 r. Spółce B. na podstawie zawartej z nią Umowy Dzierżawy Infrastruktury Kolejowej w sytuacji, gdy zapłata za te czynsze nastąpiła na rachunek bankowy Spółki B., figurujący na tzw. białej liście z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności
PrawO do rozliczenia przez Spółkę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wykazanej przez zlikwidowany zakład budżetowy w deklaracji VAT-7.
opodatkowanie wygranych w konkursach i grach organizowanych za pośrednictwem Internetu
Czy nagrody rzeczowe, których jednorazowa wartość nie przekracza kwoty 760 zł, wydawane przez wnioskodawcę w konkursach ogłaszanych w środkach masowego przekazu, korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy podanie w trakcie audycji radiowej określonych informacji o podmiocie fundującym nagrodę na potrzeby danego konkursu nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?