Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów napraw oraz ubezpieczeń taboru kolejowego, które Spółka poniosła w poprzednich latach i które nie uległy przedawnieniu i będzie ponosić w latach następnych oraz określenia momentu poniesienia tych kosztów.
Obowiązek płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
kwalifikacja wydatków poniesionych w związku z czynnościami przeglądowo-naprawczymi pojazdów kolejowych do kosztów pośrednich oraz moment zaliczenia wyżej wskazanych wydatków do kosztów uzyskania przychodów
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
Czy koszty związane z wynagrodzeniem wypłacanym pracownikom, którzy wykonują prace związane bezpośrednio z wykonywanymi przez Spółkę usługami w zakresie obsługi, przeglądów i napraw statków powietrznych, stanowiące bezpośrednie koszty uzyskania przychodów, powinny być zaliczone do kosztów w momencie uzyskania przychodu z tytułu realizacji przedmiotowych usług?
W zakresie potrącalności wydatków ponoszonych w związku z remontami wagonów kolejowych.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących remontu klasowego statku.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 8% dla przeprowadzanych przeglądów konserwacyjnych w budynkach mieszkalnych objętych społecznym programem mieszkaniowym.
Czy wykonując usługi przeglądu urządzeń przeciwpożarowych (centralka sygnalizacji pożarów wraz z czujkami dymowymi i termicznymi oraz zraszaczami wodnymi) oraz bram pożarowych sterowanych elektrycznie i klap dymowych (automatycznie otwieranych w razie pożaru) Wnioskodawca utraci prawo do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
1) Czy spółka prawidłowo rozlicza koszty napraw i przeglądów własnego taboru kolejowego lub taboru kolejowego używanego na podstawie umowy leasingu finansowego przyjmując dla celów podatkowych zasady ujmowania w czasie kosztów uzyskania przychodu stosowane dla celów bilansowych, które zostały opisane w treści zapytania?2) Czy spółka prawidłowo rozlicza koszty napraw i przeglądów taboru kolejowego dzierżawionego
Prawidłowość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących napraw i przeglądów taboru kolejowego dzierżawionego/używanego na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
Prawidłowość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących przeglądów i napraw własnego taboru kolejowego lub taboru kolejowego używanego na podstawie umowy leasingu finansowego.
Czy zmiana, zgodnie z którą zastosowany MSR 16 "Rzeczowe aktywa trwałe" powoduje, że wydatki na przeglądy III, IV i V poziomu utrzymania (koszty prac o charakterze remontów) księgowane są jako komponenty środków trwałych i rozliczane pomiędzy kolejnymi przeglądami poprzez amortyzację powoduje zmianę ujmowania ww. kosztów remontów w rozliczeniu w podatku dochodowym, czy też Spółka może tak jak dotychczas
Ustalenie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na remont budynków.
Ustalenie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na remont lokomotywy.
Czy koszty remontu torowiska i hali napraw poniesione w 2007 roku ujęte dla celów bilansu zgodnie z zakładowym planem kont w roku 2007 oraz roku 2008 należy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych rozliczać w roku 2007 i 2008, czy w chwili ich poniesienia (tj. w dacie ujęcia faktury VAT w księgach rachunkowych)?
W jakim momencie poniesione koszty remontu kapitalnego będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Mając na uwadze przedstawiony opis stanu faktycznego oraz własne stanowisko w sprawie, Spółka zwraca się z uprzejma prośbą o potwierdzenie, iż ponoszone koszty przeglądów i napraw taboru kolejowego Spółka może zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia.
Czy w przypadku nie posiadania odpisu świadectwa homologacji istnieje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup paliwa - oleju napędowego, części zamiennych, przeglądów rejestracyjnych oraz napraw związanych z wykorzystaniem samochodu w działalności gospodarczej?