pomoc de minimis
Interpretacja
29.12.2024 Podatki

W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży działki rolnej.

Interpretacja
30.11.2022 Podatki

Zwolnienie de minimis w związku ze zbycie działki rolnej zostanie utracone.

Interpretacja
22.09.2022 Podatki

Czy dokonanie podziału majątku wspólnego pomiędzy małżonkami po wprowadzeniu w ich małżeństwie ustroju rozdzielności majątkowej małżeńskiej, obejmującego nieruchomość rolną nabytą przed upływem pięciu lat, co do nabycia której zastosowano zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych (art. 9 ust. 2, winno być: art. 9 pkt 2) w ten sposób, że nieruchomość tą nabył na wyłączną własność jeden z małżonków

Interpretacja
23.06.2022 Podatki

W zakresie ustalenia, czy pomoc de minimis uzyskana przez Wnioskodawcę, gdy nie jest ona zależna od kosztów kwalifikowanych, podlega łączeniu (kumulacji) ze zwolnieniem z PDOP uzyskanym na podstawie Zezwoleń bez ograniczeń, a tym samym, czy wartość uzyskanej pomocy de minimis nie pomniejsza limitu zwolnienia z PDOP.

Interpretacja
13.04.2022 Podatki

Prawo do skorzystania z pomocy de minimis w związku z zakupem nieruchomości.

Interpretacja
28.10.2020 Podatki

w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży gruntów rolnych, jakie wystąpiły po stronie Wnioskodawczyni.

Interpretacja
02.10.2020 Podatki

Zachowanie prawa do zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
29.05.2020 Podatki

zbycie gospodarstwa rolnego, w skład którego weszła nieruchomość objęta zwolnieniem określonym w art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych przed upływem pięciu lat od skorzystania ze zwolnienia spowodowała utratę przez Zainteresowanych prawa do tego zwolnienia, ze względu na utratę statusu nabywcy.

Interpretacja
22.11.2018 Podatki

Czy do nabycia udziału w nieruchomości będącej już w części ułamkowej własnością Wnioskodawczyni, ma zastosowanie zwolnienie zawarte w art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn w brzmieniu obowiązującym na dzień 5 marca 2016 r. stanowiące pomoc de minimis w rolnictwie?

Interpretacja
19.03.2018 Podatki

Biorąc powyższe pod uwagę, na gruncie przedstawionego we wniosku zdarzenia przyszłego, należy wskazać, że skoro nabywana nieruchomość nie spełnia definicji gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów ustawy o podatku rolnym jest mniejsza niż 1 ha to jej zakup będzie opodatkowany podatkiem od czynności cywilnoprawnych, w związku z niespełnieniem warunków zwolnienia przewidzianych treścią art. 9 pkt

Interpretacja
24.03.2017 Podatki

Czy nabycie udziału we współwłasności nieruchomości rolnej jest zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
19.12.2016 Podatki

dla przedmiotowego zwolnienia ma znaczenie fakt pozostawania nieruchomości w dzierżawie. Nie zostanie bowiem spełniony warunek niezbędny do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z którym gospodarstwo musi być prowadzone przez nabywcę przez okres co najmniej 5 lat od dnia nabycia.

Interpretacja
19.10.2016 Podatki

Czy przychód uzyskany w ramach otrzymanej dotacji podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym, czy też otrzymana dotacja jest zwolniona z opodatkowania na podstawie art. 21 pkt. 129 cytowanej ustawy, gdyż jest dotacją z budżetu państwa?

Interpretacja
27.06.2016 Podatki

Czy w zaistniałej sytuacji warunkiem zastosowania przez płatnika notariusza zwolnienia z art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych jest łączne spełnienie warunków określonych w tym przepisie, w tym w szczególności w zakresie pomocy de minimis w rolnictwie?Czy też płatnik nie ma obowiązku badania wysokości otrzymanej przez nabywców pomocy de minimis, a obowiązek ten spoczywa na właściwym

Interpretacja
27.04.2016 Podatki

Obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku wykorzystania przez kupującego limitu pomocy de minimis.

Interpretacja
10.09.2015 Podatki

1. Czy regulowanie zobowiązań finansowych (zaległości czynszowych) poprzez wykonanie świadczenia rzeczowego oraz umorzenie odsetek ustawowych naliczonych od kwoty tych zobowiązań stanowi przychód dłużnika, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ? 2. Czy w związku z odpracowaniem zobowiązań finansowych (zaległości czynszowych) przez dłużników oraz umorzenia odsetek ustawowych