Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT przy wynajmie lokali mieszkalnych wraz z przynależnymi do nich komórkami lokatorskimi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej na cele mieszkaniowe.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Uznanie wykonywanych przez Wnioskodawczynię czynności za jedną kompleksową usługę, w całości zwolnioną od podatku VAT, mając na względzie sposób ujawnienia nieruchomości w księgach wieczystych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
uznanie dostawy Lokalu Mieszkalnego wraz z udziałem w gruncie, częściach wspólnych nieruchomości oraz prawem do korzystania z Miejsca Postojowego/Komórki Lokatorskiej za jednolitą transakcję opodatkowaną na zasadach właściwych dla dostawy Lokalu
Planowana dostawa lokali mieszkalnych wraz ze związanymi z nimi udziałami w nieruchomości wspólnej, ewentualnie z prawem do wyłącznego korzystania z poszczególnych części wspólnych będzie miała charakter jednolitej transakcji, która jako całość powinna być opodatkowana na zasadach właściwych dla dostawy opisanych lokali mieszkalnych. Również planowana dostawa lokali mieszkalnych wraz z pomieszczeniami
Opodatkowanie dostawy lokalu mieszkalnego wraz z przynależną piwnicą, a także udziałami ułamkowymi w częściach wspólnych budynku, w gruncie oraz w podwórzu.
Czy przychody z wynajmu mieszkańcom powierzchni wspólnych (komórek, pralni, suszarni, pomieszczeń po likwidacji zsypów, wnęk pod schodami, boksów) w budynkach mieszkalnych stanowią przychody z działalności gospodarczej i podlegają opodatkowaniu są przychodami z gospodarki mieszkaniowej i podlegają zwolnieniu zgodnie z art. 17 ust.1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
prawo do zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla wynajmu pomieszczeń dodatkowych w budynkach mieszkalnych
Zwolnienie od podatku usługi wynajmu pomieszczeń gospodarczych (komórek) służących zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych.
Usługa wynajmu pomieszczeń nieprzynależących do mieszkania w celu mieszkaniowym i w celu prowadzenia działalności gospodarczej
Czy usługa wynajmu komórki nieprzynależącej do mieszkania jest zwolniona z podatku VAT
Czy dochód Spółdzielni w części dotyczącej odsetek uzyskanych za opóźnienia w płatnościach od najmu pomieszczeń piwnicznych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, jest zwolniony na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z wyodrębnionym miejscem parkingowym na zewnątrz budynku, udokumentowana jednym aktem notarialnym, podlega opodatkowaniu 7% stawką podatku VAT w odniesieniu do całości transakcji;- sprzedaż wyodrębnionego miejsca parkingowego w garażu podziemnym, związanego z konkretnym lokalem mieszkalnym, ale udokumentowana odrębnym aktem notarialnym podlega opodatkowaniu 7% stawką
zwolnienie od podatku VAT dla usług najmu dodatkowego pomieszczenia piwnicznego
Czy w związku z obowiązującymi od dnia 1 stycznia 2008 r. zmianami w ustawie o VAT sprzedaż garażu podziemnego, przynależnego do lokalu mieszkalnego i zbywanego łącznie z lokalem mieszkalnym będzie opodatkowana stawką VAT w wysokości 7%?