Opodatkowanie przychodu z najmu prywatnego oraz możliwość dokonania korekty złożonych zeznań podatkowych.
Skoro planowana sprzedaż Nieruchomości będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT i nie będzie z tego podatku zwolniona (bo Strony transakcji zrezygnują ze zwolnienia jakie im będzie przysługiwało), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) uPCC.
W związku z uczestnictwem przez Spółkę w Systemie Cash-Pooling, w przypadku zapłaty przez Spółkę Odsetek wypłacanych na rzecz Pool Leadera, Spółka będzie uprawniona do stosowania zwolnienia w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego przewidzianego w art. 21 ust. 3 ustawy o CIT.
W zakresie ustalenia, czy czynsz najmu wypłacany z tytułu wynajmu Nieruchomości 1 oraz Nieruchomości 2 na rzecz wynajmującego, w okresie po przejściu Wnioskodawcy na Estoński CIT, będzie stanowił ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 3 ustawy o CIT, a co za tym idzie czy będzie stanowił podstawę do opodatkowania Estońskim CIT.
Sprzedaż przez Wnioskodawcę udziału w działce powinna zostać opodatkowana właściwą dla przedmiotu sprzedaży stawką podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy działek. Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony przez Kupującego w związku z nabyciem przez Kupującego działek.
Uznanie wniesienia składników majątku za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie obowiązków notariusza jako płatnika od umowy nieodpłatnego ustanowienia służebności mieszkania.
Ryczałt od przychodów zagranicznych osób przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Czy przychodem do opodatkowania ryczałtem jest również otrzymany od dzierżawców zwrot kwoty zapłaconego przez Panią podatku od nieruchomości.
Prawo do pomniejszenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur zakupu towarów i usług dokumentujących Wydatki przeznaczone do realizacji polityki CSR.
Samo zawarcie umowy subrogacji pożyczki (zmiana pożyczkodawcy) nie spowoduje obowiązku pobrania przez płatnika podatku u źródła. Płatnik jest zobowiązany do poboru podatku u źródła jeśli dokonuje wypłat na podstawie art. 21 ust. 1 oraz art. 22 ust. 1 ustawy o CIT. Jak wynika z wniosku Wnioskodawca nie będzie dokonywał wypłat odsetek ani innych należności wobec Dotychczasowego Pożyczkodawcy lub Nowego
Samo zawarcie umowy subrogacji pożyczki (zmiana pożyczkodawcy) nie spowoduje obowiązku pobrania przez płatnika podatku u źródła. Płatnik jest zobowiązany do poboru podatku u źródła jeśli dokonuje wypłat na podstawie art. 21 ust. 1 oraz art. 22 ust. 1 ustawy o CIT. Jak wynika z wniosku Wnioskodawca nie będzie dokonywał wypłat odsetek ani innych należności wobec Dotychczasowego Pożyczkodawcy lub Nowego
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą należności licencyjnych na rzecz Właścicieli Repertuaru.
Uznanie, że planowana transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu VAT i nie będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz Nabywca będzie miał prawo do odliczenia i zwrotu podatku VAT
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu basenu i prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Opodatkowanie ryczałtem zwrotu podatku od nieruchomości od najemcy.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy darowizny prawa własności nieruchomości.
Uznanie wyłącznie Sprzedającej 1 za podatnika VAT. Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dostawy działek. Obowiązek Sprzedającej 1 do wystawienia faktury z tytułu dostawy działek. Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży działek. Prawo Nabywcy do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na fakturze dokumentującej dostawę działek.
Darowizna nieruchomości od rodziców do majątku wspólnego córki i jej męża a następnie ustanowienie przez córkę na rzecz rodziców nieodpłatnej, dożywotniej służebności mieszkania.
W zakresie ustalenia, czy po otrzymaniu przez Wnioskodawcę aportu w 2016 r., Spółka będzie uprawniona do opodatkowania estońskim CIT, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się 1 stycznia 2025 r., a tym samym w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT.