Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy nabycie przez Wnioskodawcę Papierów wartościowych dokonane przy udziale Domu maklerskiego wykonującego wskazane w opisie zdarzenia przyszłego czynności będzie zwolnione z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych wypłacanych przez Brokera.
Czy nabycie certyfikatów inwestycyjnych dokonane za pośrednictwem domu maklerskiego będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Pośrednictwo w przekazaniu środków pieniężnych - w sytuacji gdy, jak wynika z przedstawionego stanu faktycznego, Wnioskodawca nie nabył własności ww. sumy pieniędzy, (Jego rola ograniczona została do pośrednictwa w przekazaniu sumy pieniężnej), nie ciąży na Nim obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn.
Opodatkowanie nabycia wierzytelności w celu ich dalszej windykacji na własny rachunek. Podstawa opodatkowania dla nabywającego wierzytelność.
Czy nabycie przez Bank wierzytelności nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy nabycie akcji dokonane za pośrednictwem domu maklerskiego będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
VAT - opodatkowanie odsetek płaconych przez zbywcę wierzytelności z tytułu świadczenia usługi nabycia wierzytelności
Wnioskodawca jako nabywca wierzytelności, świadczy usługę pośrednictwa finansowego na rzecz banku, polegającą na uwolnieniu jej od wykonywania czynności związanych ze ściąganiem długu , która to usługa jest wyłączona ze zwolnienia zgodnie z załącznikiem nr 4 do ustawy i podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 22%, na podstawie art. 41 ust. 1 ustawy.
Wnioskodawca jako nabywca wierzytelności, świadczy usługę pośrednictwa finansowego na rzecz firmy leasingowej, polegającą na uwolnieniu jej od wykonywania czynności związanych ze ściąganiem długu , która to usługa jest wyłączona ze zwolnienia zgodnie z załącznikiem nr 4 do ustawy i podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 22%, na podstawie art. 41 ust. 1 ustawy.
świadczone przez Wnioskodawcę usługi w zakresie nadzoru i koordynacji Agentów ogólnych, jak i usługi polegające na pośredniczeniu w przekazywaniu pomiędzy danym Agentem, a bankiem kontaktu do potencjalnego klienta podlegają opodatkowaniu 23% stawką podatku, zgodnie z wyżej powołanym art. 146a pkt 1 ustawy.
Czy małżonkowie z tytułu nabycia wierzytelności opodatkowani są podatkiem od towarów i usług?
Czy S.A. jako nabywca pakietu akcji za pośrednictwem Domu Maklerskiego jest zwolniona od podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu tej transakcji?
Czy podatnik będący przedsiębiorcą dokonującym nabycia wierzytelności może skorzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 w związku z poz. 3 załącznika nr 4 do ustawy o VAT?
Czy usługi te, jako usługi pośrednictwa finansowego, pozostałe gdzie indziej niesklasyfikowane (PKWiU 65.23.10-00.00) na mocy załącznika 4 do tej ustawy, są zwolnione z VAT?
Opodatkowanie nabycia wierzytelności w celu ich dalszej windykacji na własny rachunek. Podstawa opodatkowania dla nabywającego wierzytelność.
Dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług pośrednictwa finansowego przy nabyciu wierzytelności definitywnie na podstawie umowy cesji wierzytelności.
Czy sprzedaż przedmiotowej wierzytelności będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Podatnik zwraca się do tut. organu podatkowego z pytaniem, czy uzyskane przychody z operacji polegającej na zakupie wierzytelności w celu windykacji winny być uwzględniane w rozliczeniu podatku od towarów i usług?
Czy w związku z transakcjami wykupu wierzytelności gminnych Spółka jest zwolniona z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 w zw. z poz. 3 załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług działalność gospodarcza polegająca na:nabyciu praw majątkowych (wierzytelności) w drodze umowy przelewu wierzytelności;nabyciu praw majątkowych w drodze powierniczego przelewu wierzytelności