Określenie, czy zwracane przez Najemcę koszty podatku od nieruchomości i opłaty za wieczyste użytkowanie będą elementem świadczenia należnego z tytułu usługi najmu i stanowią wraz z czynszem zapłatę będącą podstawą opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
W zakresie określenia, czy zwracane przez Najemcę koszty podatku od nieruchomości i opłaty za użytkowanie wieczyste będą elementem świadczenia należnego z tytułu usługi najmu i stanowią wraz z czynszem zapłatę będącą podstawą opodatkowania.
Uznanie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej w prawo własności na wniosek użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Ustalenie czy należności wynikające z umowy najmu (np. media, opłat za użytkowanie wieczyste czy podatku od nieruchomości) oraz ponoszone przez najemcę lub dzierżawcę na podstawie wystawianych przez Pana faktur/refaktur, stanowią przychód podlegający opodatkowaniu ryczałtem ewidencjonowanym w ramach tzw. "najmu prywatnego".
Opodatkowanie przychodów z najmu w zakresie opłat za media,opłat za użytkowanie wieczyste,podatku od nieruchomości ponoszonych przez najemców.
Uznanie opłaty za wieczyste użytkowanie nieruchomości za podstawę opodatkowania dostawy nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Nieruchomości w części dotyczącej opłaty za wieczyste użytkowanie nieruchomości.
Opodatkowanie zwrotu Sprzedającemu przez Kupującego części poniesionej opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego Nieruchomości, w przypadku sprzedaży Nieruchomości oraz prawo do odliczenia przez Kupującego podatku VAT z faktury wystawionej przez Sprzedającego dokumentującej zwrot części opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego Nieruchomości.
Opodatkowanie przychodów z najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy jednoczesnym opodatkowaniu działalności gospodarczej w formie karty podatkowej.
CIT - w zakresie uznania wydatków z tytułu opłat za użytkowanie wieczyste za lata 2014-2021 jako koszty uzyskania przychodów Spółki w roku podatkowym 2022.
1. Czy koszty wynajmu hali (w tym także koszty podatku od nieruchomości i opłat za użytkowanie wieczyste oraz z uwzględnieniem różnic kursowych), w której instalowana jest linia do lakierowania, koszty ochrony tej hali oraz dostarczanych do niej mediów, ponoszone w latach 2019-2022 (czyli w okresie montażu i rozruchu testowego linii do lakierowania) stanowią dla Wnioskodawcy pośrednie koszty uzyskania
Dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych z najmu.
Czy podatek od nieruchomości oraz opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu winny zwiększać wartość inwestycji w nieruchomość zgodnie z prezentacją księgową oraz w świetle art. 15 ustawy o PDOP stanowić podatkowy koszt uzyskania przychodu jako część amortyzacji, która rozpocznie się po zakończeniu prac oraz przyjęciu lokali w użytkowanie?
Nieuznanie Transakcji za zbycie przedsiębiorstwa bądź ZCP, brak zwolnienia od podatku VAT opisanej Transakcji, prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z Transakcją oraz sposobu opodatkowania Transakcji w zakresie Odroczonej Części Płatności, Dodatkowych Płatności i Zaliczek.
Ustalenie, czy: - zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o CIT, Odsetki od kredytu inwestycyjnego przypadające proporcjonalnie na część PUW Gruntu 1 zbytego na rzecz podmiotu trzeciego, powinny zostać rozpoznane przez Wnioskodawcę jako koszt podatkowy w momencie sprzedaży PUW Gruntu 1 – jest nieprawidłowe, - zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o CIT, Podatek od nieruchomości oraz Opłaty z tytułu użytkowania
Wliczanie do limitu sprzedaży zwolnionej od podatku od towarów i usług zgodnie z art. 113 ustawy, zwrotu uzyskanych od nabywcy kosztów opłat administracyjnych, opłat za wieczyste użytkowanie i podatku od nieruchomości
nieuznania za świadczenie usług w rozumieniu ustawy o VAT rozliczeń opłat z tytułu użytkowania wieczystego gruntu i podatku od nieruchomości, czynszu i opłat eksploatacyjnych oraz Końcowego Rozliczenia pomiędzy Zbywcą i Nabywcą
Koszt opłaty za użytkowanie wieczyste jest należnością bezpośrednio związaną z odpłatnym świadczeniem usługi najmu i podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na zasadach właściwych dla wiążącego strony stosunku cywilnoprawnego – tak jak czynsz. Tym samym Wnioskodawca wystawiając dla najemców faktury VAT w sytuacji świadczonej przez niego opodatkowanej usługi najmu bądź w przypadku świadczonej
Odnosząc się do kwestii możliwości zaliczenia w całości do kosztów uzyskania przychodu wydatków ponoszonych z tytułu opłat za wieczyste użytkowanie gruntu oraz opłat związanych z zapłatą podatku od nieruchomości wskazać należy, że ich charakter związany jest z zabezpieczeniem i zachowaniem źródła przychodów w postaci najmu i pozostają w związku przyczynowo-skutkowym z przychodem z najmu, zatem mogą
24 czerwca 2020 r. weszły w życie przepisy tzw. tarczy antykryzysowej 4.0. Jest to kolejna modyfikacja tarczy antykryzysowej wprowadzającej szczególne rozwiązania prawne łagodzące skutki ekonomiczne epidemii COVID-19. W publikacji przedstawiamy, jakie rozwiązania zostały wprowadzone tarczą 4.0.
Opodatkowanie oraz dokumentowanie zwrotu kwoty opłaty za użytkowanie wieczyste dokonane w związku z dostawą nieruchomości oraz prawo do odliczenia z faktury dokumentującej ww. transakcję.
Opodatkowanie zwrotu kwoty podatku od nieruchomości oraz opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu
31 marca 2016 r. mija termin wniesienia opłaty za użytkowanie wieczyste za 2016 r. W związku z tym zbliżającym się terminem warto przypomnieć, jakie skutki może mieć sytuacja, w której użytkownik zmienił lub zamierza zmienić przeznaczenie nieruchomości. Wielu użytkowników wieczystych decyduje się na zmianę celu użytkowania nieruchomości w trakcie trwania roku. Czy taka zmiana może wpłynąć na wysokość
Kwalifikacja wydatków związanych z inwestycją poniesionych na dokumentację techniczną opłaty za użytkowanie wieczyste, podatek od nieruchomości oraz utrzymanie zieleni.
Stawka podatku VAT dla oddania gruntu w użytkowanie wieczyste, pierwsza opłata oraz opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego