obowiązki spadkobierców
Interpretacja
28.12.2023 Podatki

Jeżeli przekroczyła Pani termin 6 miesięcy od dnia zarejestrowania aktu poświadczenia dziedziczenia i w terminie tym nie zgłosiła Pani nabycia swojego udziału w przedsiębiorstwie w spadku (jego składnikach), jest Pani zobowiązana do zapłaty podatku od tych niezgłoszonych przedmiotów na zasadach określonych w wyżej powołanych przepisach dla I grupy podatkowej.

Interpretacja
27.09.2022 Podatki

Najem/dzierżawa/odpłatne zbycie nieruchomości wchodzących w skład masy spadkowej.

Interpretacja
23.11.2021 Podatki

Obliczając podatek od spadku, który Wnioskodawca winien zapłacić w Polsce, nie należy odliczać kwoty podatku zapłaconego w Holandii. Zatem przy ustalaniu podstawy opodatkowania należy uwzględnić całą kwotę jaką Wnioskodawca nabył w spadku.

Interpretacja
09.04.2021 Podatki

brak obowiązku podatkowego na podstawie art. 14 ust. 1 pkt 3 ustawy w związku z przekształceniem Wnioskodawcy w spółkę kapitałową

Interpretacja
20.07.2020 Podatki

po przyjęciu spadku Wnioskodawca przejmie ogół prawnopodatkowych praw i obowiązków przedsiębiorstwa w spadku

Interpretacja
28.01.2020 Podatki

Czy prawo do zwolnienia od podatku dochodowego ze sprzedaży nieruchomości, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlega dziedziczeniu na podstawie art. 97 § 1 Ordynacji podatkowej?

Interpretacja
15.03.2017 Podatki

Czy jako jedyny spadkobierca Wnioskodawczyni przejmuje zobowiązanie podatkowe po mamie i czy od spadku tj. pieniędzy otrzymanych ze sprzedaży mieszkania musi zapłacić podatek? Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana złożyć za zmarłą mamę deklarację PIT-39? Czy w przypadku przeznaczenia pieniędzy otrzymanych w spadku na inne cele mieszkaniowe Wnioskodawczyni może skorzystać z ulgi, o której mowa w art.

Interpretacja
01.09.2015 Podatki

Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, wykazanej w deklaracji VAT-7K przez matkę wnioskodawczyni.

Interpretacja
17.07.2015 Podatki

Uzyskanie statusu podatnika w związku ze sprzedażą składników majątku uzyskanych w drodze spadkobrania.

Interpretacja
09.07.2015 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązków małżonka związanych z zakończeniem ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej w przypadku śmierci osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą.

Interpretacja
02.07.2015

Czy spadkobierca powinien zarejestrować w urzędzie skarbowym zaciągnięte przez zmarłego umowy pożyczki, a także opłacić od nich podatek?

Interpretacja
23.10.2014 Podatki

Obowiązek zawiadomienia przez spadkobiercę urzędu skarbowego o śmierci podatnika, brak obowiązku sporządzenia remanentu likwidacyjnego po zmarłym podatniku i złożenia przez spadkobiercę deklaracji VAT-7 i zapłaty podatku.

Interpretacja
22.09.2014 Podatki

Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej określonej w art., 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek złożenia deklaracji PIT-39.

Interpretacja
11.04.2014 Podatki

W zakresie braku obowiązku złożenia przez spadkobiercę deklaracji VAT-7 oraz sporządzenia remanentu likwidacyjnego po zmarłym podatniku

Interpretacja
17.03.2014 Podatki

Wnioskodawca będzie działał z tytułu dostaw nieruchomości i rzeczy ruchomych oraz wyrobów tytoniowych, alkoholu, paliwa otrzymanych w spadku z wyłączeniem udziału w budynku mieszkalnym, jak podatnik w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, dlatego będzie zobowiązany do zarejestrowania prowadzonej działalności gospodarczej. W przypadku rejestracji działalności gospodarczej, w tym dla potrzeb podatku

Interpretacja
17.03.2014 Podatki

Wnioskodawca dokonując dostawy nieruchomości i rzeczy ruchomych oraz wyrobów tytoniowych, alkoholu, paliwa i udział w budynku mieszkalnym otrzymanych w spadku, w przypadku niekontynuowania działalności gospodarczej zmarłego będzie korzystał z przysługującego mu prawa do rozporządzania majątkiem osobistym, co nie będzie wykonywaniem działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o VAT.

Interpretacja
02.04.2012 Podatki

Czy rozliczenie za zmarłego męża następuje jedynie wg decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego ustalającej nadwyżkę podatku należnego nad naliczonym do zapłaty? Podatek należny z usług budowlanych (odłożonych w czasie) zrealizowanych przez spadkodawcę dla których obowiązek podatkowy powstał po dniu otwarcia spadku, nie podlegają wykazaniu i rozliczeniu w deklaracjach VAT-7 składanych przez Zainteresowaną

Interpretacja
27.01.2012 Podatki

1. Czy co miesiąc ze swoich środków Wnioskodawczyni ma płacić za syna ww. podatek, czy może się z tym wstrzymać do czasu uprawomocnienia się wyroku sądu? 2. Czy, jeżeli Wnioskodawczyni zostanie spadkobierczynią prawną, ma zapłacić ww. podatek w formie zryczałtowanej (tak jak opodatkowany był syn)?

Interpretacja
18.10.2010 Podatki

Czy wykazana w ostatniej deklaracji VAT-7, złożonej przed śmiercią przez męża Zainteresowanej, nadwyżka podatku naliczonego nad należnym wchodzi w skład masy spadkowej i przez to daje Zainteresowanej prawo jako spadkobiercy podatnika podatku od towarów i usług, do określenia w decyzji prawa do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wynikającej z tej deklaracji pomimo, iż nadwyżka ta nie została

Interpretacja
14.12.2009 Podatki

Brak obowiązku złożenia deklaracji VAT-7 za maj 2009r. przez Wnioskodawcę i wpłacenia należności za ww. okres z tytułu działalności prowadzonej przez zmarłą żonę Wnioskodawcy.

Interpretacja
12.03.2009 Podatki

Czy na mocy obowiązujących przepisów prawa, jako jedyny spadkobierca, niekontynuujący prowadzonego przez zmarłą, przedsiębiorstwa, Wnioskodawca zobowiązany jest do złożenia deklaracji VAT-7 za ostatni miesiąc prowadzenia działalności, tj. lipiec 2008 r., wraz z remanentem likwidacyjnym na dzień zaprzestania działalności, tj. na dzień śmierci, celem opodatkowania podatkiem od towarów i usług towarów

Poprzednia Następna