Nie można uznać, że w opisanej sytuacji mamy do czynienia z rabatem pośrednim udzielanym przez Państwa na rzecz polskich kontrahentów (wypłacanym za pośrednictwem A.) stanowiącym opust lub obniżkę ceny w odniesieniu do świadczonych na terytorium kraju usług leasingu bądź najmu, zgodnie z art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy i uprawniającym Państwa do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT Transakcji dostawy Nieruchomości, rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT, opodatkowana podatkiem VAT, braku zwolnienia, obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad podatkiem VAT należnym.
Prawo do obniżenia kwoty podatku naliczonego w związku z odkupem nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu kwoty naliczonej przez Wnioskodawcę za bezumowne korzystanie z nieruchomości gruntowych; w zakresie podstawy opodatkowania ww. kwoty oraz w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od firm, które współpracowały ze Spółdzielnią w pracach związanych z uzyskaniem kwoty za służebność przesyłu oraz za bezumowne
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników akcji promocyjnych.
Zasady rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (rozpoznanie, obowiązek podatkowy, odliczenie).
Czy w związku z obowiązkiem korekty odliczonego podatku VAT (10 lat dla nieruchomości), Wnioskodawca postąpi prawidłowo dokonując zwrotu VAT proporcjonalnie, zgodnie z udziałem powierzchni przypadającej na sprzedaną część nieruchomości do jej całości ?
Czy w związku z dokonaną sprzedażą zastosowano prawidłowe stawki VAT dla lokalu mieszkalnego i garażu?
Czy można odliczyć podatek VAT w pełnej wysokości od nabycia samochodu osobowego?
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku przy dostawie nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowym oraz korekta podatku naliczonego.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług w związku ze zrealizowaną inwestycją?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek naliczenia podatku należnego w przypadku nieodpłatnego udostępniania hali sportowej np. na rzecz szkół?
1. Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia VAT naliczonego związanego z wydatkami, które będzie w stanie przyporządkować do obiektów udostępnianych wyłącznie odpłatnie? 2. Czy Zainteresowany ma prawo do odliczenia części VAT naliczonego związanego z wydatkami dotyczącymi hali sportowej?3. W przypadku, o którym mowa w pytaniu nr 2, w jaki sposób należy określić część VAT naliczonego podlegającą odliczeniu
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania: - nieodpłatnego przekazania innych materiałów reklamowych, których jednostkowa cena nabycia towaru (bez podatku), a gdy nie ma ceny nabycia, jednostkowy koszt wytworzenia, określone w momencie przekazywania towaru, przekraczają 10 zł,- nieodpłatnego przekazania innych materiałów reklamowych, których jednostkowa cena nabycia towaru (bez podatku),
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nabytych towarów (artykułów spożywczych) spożywanych w trakcie spotkań w restauracjach.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania pracownikom na cele osobiste nabytych wcześniej towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania na rzecz kontrahentów i potencjalnych kontrahentów: - drukowanych materiałów informacyjnych i reklamowych oraz prezentów o małej wartości, których jednostkowa cena nabycia towaru (bez podatku), a gdy nie ma ceny nabycia, jednostkowy koszt wytworzenia, określone w momencie przekazywania towaru, nie przekraczają 10 zł, a także
Nieodpłatne przekazanie na rzecz Gminy gruntów należących do Spółki, przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: pod drogi gminne (publiczne) wraz z poczynionymi na nich nakładami w postaci nawierzchni dróg, ulic, chodników i oświetlenia, pod drogi wewnętrzne wraz z poczynionymi na nich nakładami w postaci nawierzchni dróg, ulic, chodników i oświetlenia, pod place zabaw i tereny
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnie przekazywanych towarów na cele reprezentacji i reklamy.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów w ramach tzw. sprzedaży pakietowej (premiowej).
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów w związku z tzw. programem procent od obrotu.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów klientom na cele degustacji.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów zużywanych podczas przygotowywania zdjęć do folderów reklamowych, ulotek, katalogów.