Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Miejsce opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług najmu lokali mieszkalnych położonych na terytorium Niemiec
Brak obowiązku złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-2 i wskazania jako miejsca prowadzenia działalności dawnego przejścia granicznego, nieruchomości, które są wynajmowane na cele działalności gospodarczej najemców, a także na cele mieszkaniowe najemców, nieruchomości będących własnością Skarbu Państwa i własnością Wnioskodawcy oddanych w użytkowanie wieczyste, nieruchomości będących własnością
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, obowiązek rejestracji oraz rozliczenie podatku.
Obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego, rozpoznanie importu usług oraz prawo do odliczenia podatku.
posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności, opodatkowanie nabywanych usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego rozpoznanie kompleksowej usługi budowlanej oraz zastosowanie mechanizmu podzielonej płatności opodatkowanie nabywanych usług poszukiwania niewybuchów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Miejsce świadczenia i opodatkowania kompleksowej usługi logistycznej wykonywanej na rzecz kontrahenta niemieckiego.
Brak obowiązku zarejestrowania dla potrzeb podatku od towarów i usług Spółki Szwedzkiej i Spółki Litewskiej, Brak posiadania przez ww. podmioty stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski, Sposób dokumentowania przez Spółkę usług wykonanych na rzecz Spółki Szwedzkiej i Spółki Litewskiej.
określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz miejsca opodatkowania usług
w zakresie określenia posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz opodatkowania nabywanych usług
Wnioskodawca jako podmiot, który posiada swoje miejsce zamieszkania za granicą, a prowadzi czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce, będzie musiał od każdego obrotu odprowadzić podatek VAT. Nie ma w tym przypadku znaczenia wysokość osiąganych obrotów ze sprzedaży.
Czy Wnioskodawca posiada stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej (dalej: SMPDG) w Polsce? Czy w przypadku faktur od polskich dostawców usług, otrzymywanych zarówno przed, jak i po nabyciu nieruchomości z polskim podatkiem VAT, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego?
Czy Wnioskodawca będzie posiadał stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w myśl przepisów ustawy o VAT na terytorium Polski dla celów nabywania usług od polskich podatników, w tym od Spółki?
w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług, obowiązku rejestracji w Polsce dla celów VAT oraz prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów
Czy zgodnie z opisanym stanem faktycznym Wnioskodawca posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w rozumieniu art. 11 ust. 1 i 2 oraz art. 53 Rozporządzenia wykonawczego?
w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju
Czy Spółka powinna wykazywać w zgłoszeniu identyfikacyjnym / aktualizacyjnym NIP-2 w części dotyczącej adresów miejsc prowadzenia działalności, obok adresu siedziby, adresy tzw. site"ów?
obowiązek zgłoszenia w formularzu aktualizacyjnym miejsc prowadzenia działalności
obowiązek dokonywania zgłoszenia aktualizacyjnego każdego miejsca, w którym wykonywana jest działalność
W zakresie uznania nabycia towarów za wewnątrzwspólnotowe nabycie na terytorium Polski oraz w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej i prawa do odliczenia.
w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski, zastosowania mechanizmu reverse charge oraz niemieckiego numeru NIP
prawo do odliczenia podatku naliczonego (Spółka nie posiada stałego miejsca prowadzenia działalności) w przypadku sprzedaży krajowej, WDT, eksportu.
Czy Wnioskodawca powinien ustalić miejsce świadczenia usług dla siedziby zleceniodawcy (Szwajcaria), czy też powinien uznać, że skoro szwajcarski kontrahent posiada polski numer identyfikacyjny VAT to należy uznać, iż zgodnie z art. 28b ust. 2 posiada on stałe miejsce prowadzenia działalności w Polsce i w związku z tym, Zainteresowany powinien usługi wykonane dla tego kontrahenta opodatkować w Polsce
Czy świadczący usługi budowlane poza granicami kraju odprowadza podatek zryczałtowany w kraju czy za granicą-zgodnie z miejscem wykonywania usługi?