Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w sytuacji wynajmowania zakupionego lokalu mieszkalnego po zamieszkaniu i zrealizowaniu własnych celów mieszkaniowych.
Skutki podatkowe zwrotu kwoty przez bank w przypadku prawomocnego orzeczenia sądu lub w przypadku ugody z bankiem.
Czy spłata na rzecz byłego męża jest wydatkiem na własne cele mieszkaniowe i uprawnia do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i wypłaty określonej kwoty.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla oddania 1/4 części działki w użytkowanie wieczyste na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży zabudowanej budynkiem gospodarczym działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania
Opodatkowanie sprzedaży lokali niemieszkalnych w trybie licytacji komorniczej w sytuacji, gdy Dłużnik po zajęciu egzekucyjnym sprzedał przedmiotowe nieruchomości.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT przy sprzedaży lokali.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do umorzonego zadłużenia kredytowego i skutków podatkowych otrzymania kwoty zwróconej przez bank.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Zwolnienie usług najmu lokali mieszkalnych oraz dostawy lokali mieszkalnych oraz prawo do częściowego odliczenia podatku VAT.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy z tytułu najmu prywatnego lokalu mieszkalnego oraz uwzględnienia do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy wartości sprzedaży usług najmu lokalu mieszkalnego i możliwości ponownego korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Skutki podatkowe sprzedaży byłemu konkubentowi udziału w nieruchomości w zamian za przejęcie długu wobec banku.
Wydatki poniesione na zakup Nieruchomości Drogowej można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz rozpoznanie momentu jako koszty bezpośrednie.
Rozpoznanie dochodu z tytułu ukrytego zysku, wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub innych kategorii wydatków, podlegających opodatkowaniu CIT estońskim.
Zwolnienia od podatku VAT zbycia lokali mieszkalnych i garażowych, określenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT naliczonego.
Planowana przez Wnioskodawcę sprzedaż Nieruchomości przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, będzie stanowić źródło przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy o PIT i będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.