Interpretacja
22.04.2024 Podatki

Określenie obowiązków podatkowych w związku z kradzieżą kryptowaluty.

Interpretacja
16.01.2023 Podatki

Brak obowiązku zapłaty akcyzy w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym samochodu osobowego będącego wcześniej przedmiotem kradzieży

Interpretacja
19.12.2022 Podatki

Czy stwierdzone Niedobory (straty) mogą zostać zaliczone przez Spółkę w ciężar kosztów uzyskania przychodów w PDOP?

Interpretacja
09.11.2020 Podatki

Zachowanie prawa do odliczenia podatku VAT od zakupionych towarów, które zostały utracone w wyniku kradzieży.

Interpretacja
13.07.2017 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zachowania prawa do odliczenia podatku VAT od zakupionych towarów, które zostały utracone w wyniku popełnienia czynu zabronionego.

Artykuł
17.12.2016 Podatki

W przepisach ustawy o VAT obowiązujących od 1 kwietnia 2014 r. ustawodawca w ramach zasady ogólnej przyjął pewne uproszczenie polegające na tym, że pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony są wykorzystywane w 50% do celów związanych z działalnością gospodarczą i w 50% do innych celów, np. prywatnych. Natomiast 100% odliczenie przysługuje tylko w stosunku do pojazdów samochodowych

Interpretacja
26.10.2016 Podatki

W przedmiotowej sprawie, kwota ustalona na podstawie porozumienia zawartego między Wnioskodawcą a Kontrahentem, udokumentowana notą obciążeniową i zapłaconą w całości przez Wnioskodawcę stanowi w rozumieniu podatku dochodowego od osób fizycznych koszt uzyskania przychodu prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.

Interpretacja
23.02.2015 Podatki

Czy wydatek związany z zapłaceniem kwoty wynikającej z rozliczenia umowy leasingu w związku z kradzieżą przedmiotu leasingu będzie dla Wnioskodawczyni kosztem uzyskania przychodów? Jeśli tak, to czy w dniu zawarcia ugody w całości, czy też okresowo z datą spłaty kolejnych rat?

Interpretacja
02.01.2014 Podatki

Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do dokonania korekty podatku VAT odliczonego przy zakupie skradzionego towaru?

Interpretacja
09.09.2013 Podatki

Czy wartość niedoborów inwentaryzacyjnych powstałych we wskazanych wyżej okolicznościach można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Spółki?

Interpretacja
27.09.2012 Podatki

Czy zgodnie zobowiązującymi przepisami podatku dochodowego od osób prawnych niedobory w towarach handlowych, uznane przez Komisję inwentaryzacyjną za niezawinione, gdyż powstały w wyniku zdarzenia losowego jakim była kradzież/zniszczenie lub zagubienie można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
24.09.2012 Podatki

prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów, które nie posłużyły czynnościom opodatkowanym na skutek kradzieży

Interpretacja
31.08.2012 Podatki

Czy w opisanym zdarzeniu Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów niedobory w stanie magazynowym powstałe na skutek zagubienia, uszkodzenia lub kradzieży towarów?

Interpretacja
31.08.2012 Podatki

Czy prawidłowy jest sposób rozpoznania w podatku dochodowym od osób prawnych u Wnioskodawcy kwot uzyskanych od zarządzającego magazynem z tytułu niedoborów inwentaryzacyjnych spowodowanych przez Firmę logistyczną (obciążenie) jako przychodów na postawie art. 12 ust. 1 UPDOP, oraz odpowiednio kwot zapłaconych do Firmy logistycznej z tytułu nadwyżek inwentaryzacyjnych w towarach (uznanie), za które uprzednio

Interpretacja
22.08.2012 Podatki

Powiadamianie naczelnika urzędu celnego o określonej szacunkowej ilości nielegalnie pobranej energii elektrycznej

Interpretacja
10.08.2012 Podatki

Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów, jeżeli w efekcie końcowym towary te nie posłużą czynnościom opodatkowanym na skutek wystąpienia kradzieży z przyczyn niezależnych od Wnioskodawcy.

Artykuł

Można zaryzykować twierdzenie, że każda firma korzysta z samochodów w celach służbowych. Rozliczenia podatkowe związane z korzystaniem z samochodów będących własnością firm, leasingowanych oraz prywatnych, mają swoją specyfikę. W opracowaniu tym przedstawiamy rozwiązania podatkowych problemów podatników związanych z korzystaniem z samochodów do celów służbowych.

Poprzednia Następna