W jaki sposób ustalić wartość wydatków poniesionych na nabycie (objęcie) umarzanych udziałów (koszty uzyskania przychodu Spółki).
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu najmu miejsc postojowych do kosztu uzyskania przychodów jako tzw. kosztu pośredniego (kosztu innego niż bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT).
Ustalenie przychodów, kosztów uzyskania przychodów oraz zwolnienia przedmiotowego dochodów spółdzielni mieszkaniowej.
Dotyczy ustalenia, czy: - w stosunku do zawartej przez Spółkę z Wynajmującym Umowy nie znajduje zastosowania art. 17i ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa o CIT” lub „Ustawa”); - Spółka jest uprawniona do rozliczenia w kosztach uzyskania przychodów pełnej wysokości opłat z tytułu czynszu płaconych przez nią na rzecz Wynajmującego w całym okresie trwania
Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca do przychodów podatkowych zaliczy przychód ze sprzedaży nieruchomości w takiej mierze, w jakiej ustalono proporcję w umowie o wspólnej inwestycji oraz zaliczy do kosztów uzyskania przychodu wydatki z tytułu nabycia nieruchomości i materiałów i usług związanych z remontem nieruchomości w takiej mierze, w jakiej ustalono proporcję
Skutki podatkowe związane z sprzedażą samochodu wygranego w konkursie.
Ustalenie, czy opłaty FM z tytułu usług związanych z nieruchomościami ponoszone przez Spółkę na terenie Niemiec i alokowane do działalności na terenie Polski, którymi są obciążone poszczególne fundusze, mogą być traktowane jako koszty podatkowe związane z nieruchomościami położonymi w Polsce oraz momentu ich poniesienia.
Określenie źródła przychodu w związku ze sprzedażą nieruchomości lokalowych.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości, rozpoznanie kosztów oraz możliwość skorzystania z ulgi na własne cele mieszkaniowe.
Koszty uzyskania przychodów - wydatki związane z zakupem psa, jego utrzymaniem, opieką weterynaryjną oraz specjalistycznymi szkoleniami.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatku na najem mieszkania.
W zakresie zaliczenia wydatków na Inwestycję drogową do kosztów uzyskania przychodów i moment ich potrącenia.
Czy Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w CIT wydatków poniesionych na Nagrody, tj. nominalnej kwoty Nagród wypłacanych w ramach Akcji przez Wnioskodawcę na rzecz Detalistów
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia akcji w wysokości nominalnej wartości objętych udziałów z dnia ich objęcia.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem kampera.
Kosztem uzyskania przychodu przy odpłatnym zbyciu nieruchomości, nabytej w drodze darowizny mogą być wyłącznie udokumentowane nakłady na nieruchomość zwiększające jej wartość, oraz kwota zapłaconego podatku od spadków i darowizn w takiej części, w jakiej ten podatek przypada na tę nieruchomość.
Czy opłaty FM z tytułu usług związanych z nieruchomościami ponoszone przez Spółkę na terenie Niemiec i alokowane do działalności na terenie Polski, którymi są obciążone poszczególne fundusze, mogą być traktowane jako koszty podatkowe związane z nieruchomościami położonymi w Polsce oraz moment ich poniesienia.
Czy środki pieniężne zapłacone Wynajmującemu na podstawie zawartego porozumienia w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu powierzchni magazynowych określonych w stanie faktycznym, mogą stanowić dla Wnioskodawczyni koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Skutków podatkowych odpłatnego zbycia udziału w odziedziczonej nieruchomości - koszty podatkowe w przypadku odpłatnego zbycia odziedziczonej nieruchomości.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej, wypłacanej renty dożywotniej.
Czy podatek od czynności cywilnoprawnych pobrany przez notariusza z tytułu czynności przekształcenia Spółki stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.