Dochód Wnioskodawcy (jako kościelnej osoby prawnej) ze sprzedaży w 2021 r. nieruchomości gruntowej, która została nabyta w drodze darowizny nie może skorzystać ze zwolnienia podatkowego z art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a ustawy o CIT gdyż nieruchomość została zbyta w celu prowadzenia na niej działalności gospodarczej.
Uznanie aportu Nieruchomości przez X za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienie z opodatkowania aportu niezabudowanej Nieruchomości 1, zwolnienie z opodatkowania aportu zabudowanej Nieruchomości 2, ustalenie podstawy opodatkowania tego aportu, prawo Nabywcy do odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego wynikającego z faktury otrzymanej od wnoszącego
Dochód uzyskany przez Wnioskodawcę w związku ze sprzedażą będącej w jego posiadaniu nieruchomości, która nie służyła do wykonywania działalności gospodarczej korzysta ze zwolnienia przedmiotowego i jest wolny od podatku podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a updop.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży nieruchomości.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu Parafii z tytułu otrzymania odszkodowania.
Dostawa działek A i B, dokonana przez Państwa występującego w roli podatnika podatku od towarów i usług, korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Ustanowienie służebności na działce C jako świadczenie usług podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 8 ust. 1 ustawy na zasadach ogólnych, gdyż ani w treści
Czy dochód B. (jako kościelnej osoby prawnej) ze sprzedaży w 2017 roku nieruchomości gruntowej II. - która to sprzedaż stanowiła niegospodarczą działalności statutową B. - mógł skorzystać ze zwolnienia podatkowego przedmiotowego z art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a) ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Parafia powinna wpłacać (pomimo zwolnienia przedmiotowego) zaliczki w ciągu roku na podatek dochodowy?
1. Czy dochód uzyskany przez Wnioskodawcę z tytułu objęcia udziałów w Spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny w formie aportu w postaci nieruchomości, wniesionego przy zawiązywaniu Spółki oraz w związku z podwyższeniem jej kapitału zakładowego, będzie korzystał ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. W przypadku negatywnej
Czy sprzedaż wskazanej w stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) nieruchomości w postaci działki gruntu będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Uiszczone przez Wnioskodawcę na rzecz Konsorcjów opłaty za nabywanie praw do posługiwania się posiadanymi przez nie wynikami badań stanowią należności licencyjne w rozumieniu ustaw o unikaniu podwójnego opodatkowania, zatem Wnioskodawca zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 1 updop winien pobrać zryczałtowany podatek w wysokości 20% przychodów przewidzianej tym przepisem, do czego obliguje go treść art. 26
Czy nabycie przez Gminę Wyznaniową Żydowską od Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej prawa własności nieruchomości posadowionych na terenie działania Gminy, powołanych w uchwale Rady Związku Gmin o utworzeniu tej Gminy jest wolne od podatku dochodowego od osób prawnych?
Jaka jest wartość początkowa budynku, o którym mowa w stanie faktycznym, stanowiąca dla Prowincji podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym podatnik będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych w związku z nieodpłatnym wykorzystywaniem przez niego nieruchomości stanowiących własność innych kościelnych osób prawnych, w sytuacji przeznaczania dochodów na cele kultu religijnego, oświatowo- wychowawcze, naukowe, kulturalne, charytatywno-opiekuńcze oraz na konserwację zabytków, prowadzenie punktów
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania nieruchomości oraz uznanie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu dzierżawy tej nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku rozliczania usług dzierżawy przez Wnioskodawcę.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym podatnik będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych w związku z nieodpłatnym wykorzystywaniem przez niego nieruchomości stanowiących własność innych kościelnych osób prawnych, w sytuacji przeznaczania dochodów na cele kultu religijnego, oświatowo- wychowawcze, naukowe, kulturalne, charytatywno-opiekuńcze oraz na konserwację zabytków, prowadzenie punktów
Czy w przypadku zawarcia Umowy, dochód ewentualnie powstały po stronie Parafii będzie podlegał zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a updop?
Czy Parafia uzyskując dochód ze sprzedaży działek miała obowiązek prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz obowiązek składania rocznego zeznania podatkowego na formularzu CIT-8? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy Parafia osiągając dochód z najmu pomieszczeń będzie miała obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych i składania rocznego zeznania podatkowego CIT-8? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy wydatki poniesione na ulepszenie (inwestycję) środków trwałych służących działalności komercyjnej sfinansowanie z wcześniej zwolnionego na podstawie art. 17 ust. 4a dochodu, są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych? Czy dochód, który z powrotem został przesunięty z działalności kultowej na działalność gospodarczą z przeznaczeniem na ulepszenie (inwestycję) środków trwałych wykorzystywanych
Czy odzyskane nieruchomości bez względu na to czy tożsame czy będące rekompensatą w zamian za niemożliwość zwrotu własności będą stanowiły środek trwały Wnioskodawcy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? W jaki sposób podatnik powinien ustalić wartość początkową tych środków trwałych na dzień odzyskania własności ?
Czy odzyskane nieruchomości bez względu na to czy tożsame czy będące rekompensatą w zamian za niemożliwość zwrotu własności będą stanowiły środek trwały Wnioskodawcy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? W jaki sposób powinien podatnik ustalić wartość początkową tych środków trwałych na dzień odzyskania własności ?
Istota sprawy: Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, wydatkowanie środków pieniężnych, należących do podatnika, w obcy środek trwały, nie będzie korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 6c lub art. 17 ust. 1 pkt 4a ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym skutkować będzie powstaniem obowiązku i zobowiązania podatkowego z tytułu podatku