Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla oddania 1/4 części działki w użytkowanie wieczyste na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży zabudowanej budynkiem gospodarczym działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, zwolnienie z opodatkowania
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków na budowę budynku gospodarczego wykorzystywanego na potrzeby prowadzonej działalności.
Skutki podatkowe nabycia dwóch działek oraz dwóch budynków mieszkalnych w dwóch umowach sprzedaży.
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub prawo do obniżenia za następne okresy kwoty podatku należnego o nadwyżkę podatku naliczonego
Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Całokształt przedstawionych przez Państwa we wniosku okoliczności w stosunku do posiadanych przez Sprzedającą udziałów w Nieruchomości 1, Nieruchomości 2, Nieruchomości 3 i Nieruchomości 4 wskazuje, że Sprzedająca nie podjęła i nie podejmie działań świadczących o zamiarze wykonywania przez Sprzedającą działalności gospodarczej w zakresie profesjonalnego obrotu nieruchomościami. Nie wystąpił ciąg zdarzeń
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości zabudowanej budynkami mieszkalnymi oraz budynkiem gospodarczym.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży nieruchomości gdy na działce znajdują się także inne budynki gospodarcze.
Wydatkowanie środków uzyskanych z odpłatnego zbycia na zakup budynku gospodarczego z działką, niebędącego budynkiem mieszkalnym, zgodnie z definicją zawartą w ustawie - Prawo budowlane, nie uprawnia Pani do skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Wybudowanie budynku gospodarczego nie uprawnia do skorzystania ze zwolnienia podatkowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy, gdyż nie mieści się w katalogu sprecyzowanym w art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe nabycia działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym, budynkiem gospodarczym i garażem.
Ulga mieszkaniowa - wydatkowanie przychodu na nabycie nieruchomości rolnej w celu wybudowania domu, garażu, budynków gospodarczych.
Skutki podatkowe zakupu lokalu mieszkalnego w sytuacji posiadania działki z budynkiem gospodarczym.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania sprzedaży działki wraz ze znajdującym się na niej budynkiem gospodarczym, niebędącym budynkiem w rozumieniu Prawa Budowlanego.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu z tej sprzedaży na zakup nieruchomości składającej się z działki gruntu, w części oznaczonej jako tereny zabudowane, na której usytuowany jest budynek mieszkalny i budynek inwentarski oraz w pozostałej części oznaczonej jako grunty orne.
Zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT do dostawy działki nr 1.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży udziału we własności działki nr 1 zabudowanej budynkami gospodarczymi i udziału we własności działki niezabudowanej nr 2 oraz zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT ww. transakcji sprzedaży.
Opodatkowanie transakcji dostawy Nieruchomości, zwolnienie od podatku od towarów i usług sprzedaży Nieruchomości, możliwość zastosowania rezygnacji ze zwolnienia od podatku, prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur dokumentujących dostawy działek składających się na Nieruchomość oraz prawo do otrzymania zwrotu ewentualnej nadwyżki podatku naliczonego