Darowizna środków pieniężnych była dokonana przez Pani męża na Pani rzecz, czyli pomiędzy osobami należącymi do grupy osób wymienionych w art. 4a ustawy. Wpłata środków nastąpiła na Pani konto, jako osoby obdarowanej. Tym samym, darowizna ta będzie w całości zwolniona od opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, bo jej dokonanie nastąpiło zgodnie z wymogami ustawodawcy.
Nabycie samochodu osobowego na wyłączną własność, w drodze porozumienia o rozliczeniu nakładów na majątek wspólny, towarzyszącego ustanowieniu rozdzielności majątkowej, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Uznanie rozliczenia poniesionych przez Spółkę Nakładów Inwestycyjnych za odpłatne świadczenie usług oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu rozliczenia poniesionych przez Spółkę Nakładów Inwestycyjnych.
Otrzymany zwrot nakładów poczynionych na Mieszkanie Konkubenta nie stanowi przychodu na gruncie podatku PIT.
Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia MPP na fakturze dokumentującej rozliczenie nakładów oraz nie powinien oznaczać kodem GTU_10 ani jakimkolwiek innym kodem GTU transakcji spłaty nakładów.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku ze zwrotem Nakładów.
Zwolnienie z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn nabycia przez zstępnego (syna) w spadku po matce roszczenia o zwrot nakładów na nieruchomość
Ugoda o zwrot nakładów na nieruchomość wynikających z roszczenia wchodzącego w skład masy spadkowej nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych jako czynność niewymieniona w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Przeniesienie własności nieruchomości na Wnioskodawczynię przez byłego małżonka, tytułem zadośćuczynienia roszczeniu o zwrot nakładów poniesionych z majątku wspólnego na majątek osobisty byłego małżonka, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, jako czynność niewymieniona w art. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn
Zwrot nakładów poniesionych z majątku wspólnego na majątek osobisty małżonka nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, jako czynność niewymieniona w art. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn
w zakresie skutków podatkowych zwrotu nakładów poczynionych uprzednio na majątku odrębnym małżonka
W zakresie opodatkowania kwoty zwrotu nakładów za remont najmowanego lokalu.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla transakcji zwrotu nakładów oraz w zakresie podstawy opodatkowania w podatku od towarów i usług dla transakcji zwrotu nakładów.
Opodatkowanie podatkiem VAT rozliczenia nakładów na nieruchomość, uznania rozliczenia nakładów za świadczenie usług, określenia właściwego momentu powstania obowiązku podatkowego oraz prawa do korekty podatku naliczonego związanego z nakładami poniesionymi na budowę nieruchomości
Czy sumę 18.000 zł, przekazaną byłemu zięciowi, na mocy ugody sądowej z dnia 8 grudnia 2010 r., Wnioskodawczyni może potraktować jako koszt poczynionych nakładów (np. remonty, modernizacje) zwiększając wartość nieruchomości i zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Opodatkowanie zwrotu nakładów poniesionych przez osobę fizyczną na budowę garażu.
Stwierdzić należy, że wartość nakładów poniesionych na budowę garażu przez Wnioskodawcę w wysokości 17.310 zł nie będzie stanowiła dla Niego przysporzenia majątkowego, a tym samym nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym, pod warunkiem, że otrzymana wartość pieniężna z tego tytułu jest jedynie zwrotem kosztów poniesionych na wybudowanie garażu.
Czy w opisanym przypadku nakłady inwestycyjne spełniają definicję świadczenia usług a ich odsprzedaż stanowi odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, które należy udokumentować fakturą VAT oraz kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu sprzedaży nakładów inwestycyjnych?
1) Czy w tym przypadku sprzedając nieruchomość zabudowaną należy doliczyć 22% podatek VAT do wartości całej nieruchomości, tj. do gruntu i budynku? 2) Czy do zwracanych Spółce z o.o. nakładów należy doliczyć 22% podatek VAT?
Czy nakłady na gruncie, przejęte i zlikwidowane w opisanych wyżej okolicznościach, mogą zostać zaliczone do kosztu wytworzenia środków trwałych?
Czy na podstawie potwierdzenia przelewu i wystawionego na jego podstawie dowodu wewnętrznego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę zwrotu wydatków poniesionych na adaptację, wraz z odsetkami i kosztami sądowymi?
Czy Spółdzielnia powinna stosować 22% stawkę podatku od towarów i usług do wpłat wnoszonych w ratach po dniu 01 maja 2004r., na pokrycie kosztów budowy miejsc postojowych wybudowanych w 1998r. i 1999r.?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych zwrot kwoty zasądzonej wyrokiem sądu jako nakłady poniesione na majątek wspólny konkubinów?