Możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 14 w zakresie dodatku relokacyjnego.
W sytuacji, gdy przychód z odpłatnego zbycia zostanie w całości przeznaczony przez Wnioskodawcę na cele mieszkaniowe (zakup udziału w prawie własności lokalu mieszkalnego należącego do żony Wnioskodawcy), to wówczas uzyskany z tego tytułu dochód będzie w całości korzystał ze zwolnienia od podatku dochodowego.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziałów we współwłasności Nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktury.
Brak obowiązku złożenia deklaracji VAT-9M, możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy do nabytej usługi szkoleniowej i brak obowiązku zapłaty podatku VAT.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe (środki ze sprzedaży mieszkania przeznaczone na remont kupowanego domu poniesione przed przeniesieniem własności).
Wycofanie nieruchomości ze środków trwałych Spółki cywilnej i przekazanie jej do majątków prywatnych wspólników będzie czynnością opodatkowaną podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy korzystającą ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Czy spółka prawidłowo traktuje całą fakturę VAT jako usługę kompleksową i dla wszystkich pozycji łącznie z wodą i ściekami stosuje jednakową stawkę VAT zwolnioną?
Prawo do zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 dostawy niezabudowanych działek, objętych wspólnością majątkową małżeńską.
Uznania świadczonych usług za usługi elektroniczne, ustalenie miejsca opodatkowania, sposób dokumentowania, zwolnienie od podatku VAT oraz obowiązek rejestracji do procedury VAT OSS.
Darując żonie nabyte nieruchomości rolne Wnioskodawca utraci prawo do stanowiącego pomoc de minimis zwolnienia z art. 9 pkt 2 uPCC.
Ustalenia: - czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym otrzymane przez Spółkę wsparcie zwolnione jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53 oraz art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), - w jakim momencie Spółka powinna rozpoznać zwolnienie z opodatkowania w przypadku zaliczki na wsparcie
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
• Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dokonanej w drodze wywłaszczenia na rzecz Skarbu Państwa, dostawy udziału w prawie użytkowania wieczystego zabudowanej działki, będącego we współwłasności małżeńskiej, • zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, czynności wycofania z działalności gospodarczej do majątku
Opodatkowanie odsetek od obligacji uzyskanych przez małoletniego będącego rezydentem Wielkiej Brytanii.
Skutki podatkowe otrzymania dodatków relokacyjnego i mieszkaniowego.
Zwolnienie od podatku dostawy mieszkania (towar handlowy) - art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Zastosowanie zwolnienia dla sprzedaży lokali mieszkalnych, zakupionych od osób fizycznych bądź od firm. Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących koszty poniesione na ulepszenie stanowiące remont, przebudowę, rozbudowę, nadbudowę, modernizację zakupionych lokali.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki budynku użytkowego (hali); brak obowiązku dokonania korekty podatku od wydatków remontowo-inwestycyjnych budynku użytkowego (hali) w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników spółki ww. budynku; brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników
Zwolnienie od podatku czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej do majątku prywatnego Małżonka. Obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego VAT od nabycia Nieruchomości po wycofaniu Nieruchomości do majątku prywatnego Małżonka na podstawie ustanowienia rozdzielności z częściowym podziałem majątku.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że czynność wycofania Nieruchomości do majątku prywatnego będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy ww. transakcji oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT.