Wnioskodawca nie ma obowiązku wykazywania w ewidencji, sporządzanej na podstawie art. 109 ust. 3 ustawy, danych z faktur dokumentujących sprzedaż (nieewidencjonowaną na kasie rejestrującej) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, ponieważ faktury te nie są objęte zakresem art. 109 ust. 3d ustawy.
Ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego i wystawiania faktur.
Sposób rozliczenia wprowadzanej przez gminę do sieci energii elektrycznej rozliczanej w systemie netbilling.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecim.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.
Uznanie, że rekompensata stanowi wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z jej otrzymaniem, obowiązek udokumentowania fakturą VAT otrzymanej rekompensaty, i określenie terminu, w jakim powinni Państwo wystawić fakturę dokumentującą otrzymanie rekompensaty oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku
Brak zastosowania mechanizmu podzielonej płatności w przypadku sprzedaży towarów wymienionych we wniosku oraz brak obowiązku umieszczania na wystawionych fakturach adnotacji „mechanizm podzielonej płatności”.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z realizacją usługi transportu samochodów oraz określenie daty wykazania sprzedaży tych usług transportu
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczeń przewidzianych w Umowie i obowiązek wystawienia faktury dokumentującej wykonanie usługi remontu.
Dotyczy opodatkowania podatkiem VAT wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanego prądu, określenia podstawy opodatkowania tej czynności, ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz terminu wystawienia faktury w związku z ww. wprowadzeniem energii elektrycznej do sieci.
Zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy, momentem powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych przez Spółkę usług udzielania pożyczek zarówno tych udzielanych przed rezygnacją ze zwolnienia od podatku jak i tych udzielanych po rezygnacji ze zwolnienia, jest data upływu każdego okresu (czyli w analizowanym przypadku jest to każdy kolejny rok podatkowy), do którego odnoszą się rozliczenia. W przypadku odsetek
Rozliczenie podatku w związku z wprowadzeniem do sieci wyprodukowanej energii elektrycznej.
Powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT, zwolnienie z podatku akcyzowego oraz obowiązek rejestracji w CRPA z tytułu świadczenia usługi udostępnienia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.
Opodatkowanie świadczonych w ramach Projektu usług oraz obowiązku dokumentowania ich fakturami, opodatkowanie podatkiem VAT dofinansowania na realizację Projektu, momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem dotacji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie: 1. potwierdzenia prawidłowości wystawiania przez Spółkę faktur 2. potwierdzenia prawidłowości określenia przez Spółkę momentu powstania obowiązku podatkowego.
Kwota otrzymana na pokrycie Roszczenia stanowi w całości wynagrodzenie za usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT. Obowiązek podatkowy z tytułu wykonanych usług – za które A otrzyma kwotę na pokrycie Roszczenia – powstał 15 grudnia 2022 r., a usługi powinny być udokumentowane fakturą wystawioną przez A. B przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług od Konsorcjum
Opodatkowanie podatkiem VAT opłaty za bezumowne korzystanie z lokalu.
Brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, wystawienie faktury.
Sprzedaż będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy, więc Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do udokumentowania tej sprzedaży fakturą VAT.
Niniejszej sprawie przychód powstanie w momencie najwcześniejszego ze zdarzeń, tj. w dniu wystawienia faktury. Wystawienie faktury jest bowiem najwcześniejszą czynnością, z wystąpieniem której ustawodawca wiąże powstanie przychodu.
W sytuacji opisanej we wniosku ma miejsce przemieszczenie towarów należących do Państwa przedsiębiorstwa z terytorium kraju na terytorium innego państwa członkowskiego które mają służyć Państwa działalności gospodarczej – instalacji Towarów handlowych w lokalizacji wskazanej przez Nabywcę. Zatem dostawa Towarów handlowych na rzecz Oddziału w Niemczech stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów,