Uznanie wykonywanych czynności za świadczenie kompleksowe (usługa spedycji) oraz ustalenia miejsca opodatkowania.
rozpoznanie momentu powstania obowiązku podatkowego przy dostawie towarów za pośrednictwem firmy spedycyjnej: dla sieci handlowych dla hurtowników
Określenie opodatkowania kompleksowych usług w zakresie obsługi logistycznej, określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem kompleksowych usług w zakresie obsługi logistycznej.
określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz miejsce opodatkowania nabywanych usług
Dotyczy podatku od towarów i usług zakresie miejsca świadczenia usług spedycyjnych.
W związku z tym, że kontrahent jest podatnikiem w rozumieniu art. 28a ustawy i jak wskazał Wnioskodawca w opisie zdarzenia przyszłego, kontrahent nie posiada w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, miejscem świadczenia i opodatkowania usługi logistycznej &‒ zgodnie z art. 28b ust. 1 ustawy &‒ będzie terytorium państwa, w którym kontrahent posiada siedzibę. Zatem usługi te nie
Zasadniczą kwestią w niniejszej sprawie jest to, aby posiadane przez Wnioskodawcę dokumenty jednoznacznie świadczyły o tym, że towary będące przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone nabywcy na terytorium innego państwa członkowskiego. Przy czym, jak wskazano powyżej, dokumenty wskazane w art. 42 ust. 3 ustawy stanowią podstawowy katalog dokumentów
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług spedycyjnych.
Skutki wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 16 maja 2013 r. w sprawie C-169/12 TNT Express Worldwide (Poland) Sp. z o.o., w zakresie określania momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Czy Zainteresowana prawidłowo rozpoznaje moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług, a co za tym idzie, czy prawidłowo wycenia (przelicza na PLN) przychód wyrażony w walutach obcych?
Jakie będą zasady rozliczania VAT, gdy polski przedsiębiorca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą (usługi spedycyjne), w dwóch przypadkach: 1) działalność zarejestrowana w Hiszpanii, 2) działalność zarejestrowana w Polsce, lecz wykonywana w Hiszpanii.
Czy Wnioskodawca postępuje właściwie wystawiając faktury dla kontrahentów na konwoje i postoje związane z transportem międzynarodowym stosując stawkę 0%? Czy dla transportów, odbywających się poza terenem Unii, nie przebiegającym w jakikolwiek sposób na terenie Unii, a także postojów i konwojów związanych z tym transportem można stosować stawkę VAT 0% na podstawie stawki art. 83 ust. 3?
w oparciu o przedstawiony stan faktyczny na tle powołanych powyżej przepisów należy stwierdzić, iż Spółce nie przysługuje prawo, na podstawie art. 19 ust. 13 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług, rozpoznać obrót w okresie rozliczeniowym wystawienia faktury, w sytuacji gdy Spółka w tym okresie nie otrzymała zapłaty, ani też nie upłynął 30 dzień od wykonania usługi. Zauważyć bowiem należy, iż powyższy
Określenie miejsca świadczenia i opodatkowania oraz wysokości stawki podatku dla usług spedycji dotyczących transportu wykonanego poza terytorium UE.
Czy Spółka może, wystawiając fakturę na podwyższone koszty spedycji, obciążyć Kontrahenta wartością usługi spedycyjnej wykonanej przez Spedytora podwyższoną o swoje nakłady, stosując przy tym stawkę VAT 0% i NP na koszt całej usługi, to znaczy koszty Spedytora zgodnie z jego fakturą oraz koszty dodatkowe rozładunku i załadunku?
Czy usługi transportu wewnątrzzakładowego świadczone przy użyciu wyłącznie wózków widłowych i akumulatorowych (pojazdów wolnobieżnych, zgodnie z art. 2 pkt 34 ustawy prawo o ruchu drogowym) mogą być rozliczane w chwili wystawienia faktury, zgodnie z art. 19 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług?
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane jest świadczenie usług polegające na dostarczaniu przesyłek poza Unię Europejską za pośrednictwem firmy kurierskiej?
Czy prawidłowe jest przyjęcie, że jeżeli nie było zapłaty za wykonaną usługę transportową do 30. dnia od jej zakończenia, najwcześniejszy moment powstania obowiązku podatkowego przypada na dzień wykonania transportu, a najpóźniejszy na 30. dzień od momentu jego zakończenia? Czy słuszne jest w tej sytuacji przyjęcie daty wystawienia faktury jako datę powstania obowiązku podatkowego?
Pytanie podatnika dot. opodatkowania podatkiem VAT usług wewnątrzwspólnotowego transportu towarów wykonywanych na zlecenie podmiotów z państw trzecich niebędących podatnikami VAT-UE
Dotyczy wystawiania faktur , w związku z wykonaniem usług transportowych i spedycyjnych.
1) Czy wartość czynszu za dzierżawę gruntów będzie dla spółki kosztem uzyskania przychodów czy też zwiększy wartość początkowa inwestycji?W ocenie Spółki czynsz dzierżawny stanowi wydatki inwestycyjne. 2) Czy przychód dla Spółki nastąpi w momencie zakończenia inwestycji i ustalenia harmonogramu spłat, czyli bez uwzględnienia kwestii rat, a kosztem uzyskania przychodu będzie wartość poniesionych nakładów