umorzenie wierzytelności
Interpretacja
27.12.2024 Podatki

Skutki podatkowe podpisania ugody z bankiem – zaniechanie poboru podatku.

Interpretacja
20.12.2024 Podatki

Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z zawarciem ugody z bankiem.

Interpretacja
24.10.2024 Podatki

Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku dochodowego w sytuacji gdy w umowie kredytowej wskazano, że kredytu udzielono na zakup mieszkania i dowolny cel konsumpcyjny

Interpretacja
10.09.2024 Podatki

Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie planowanego zawarcia ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału i odsetek) przeznaczonego na zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.

Interpretacja
16.01.2024 Podatki

Stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do kwoty umorzonej wierzytelności oraz kwoty wypłaconej nadpłaty z tytułu kredytu mieszkaniowego.

Interpretacja
20.10.2023 Podatki

Możliwość zastosowania zaniechania poboru podatku dochodowego, przy umorzeniu przez bank kwoty kapitału i odsetek od kredytu hipotecznego, we frankach szwajcarskich (CHF), udzielonego małżonkom na cele mieszkaniowe - zakup domu, na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z 11 marca 2022 r.

Interpretacja
16.11.2018 Podatki

w zakresie ustalenia czy wartość umorzonej Wierzytelności w kwocie netto może być rozpoznana jako koszt uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz momentu zaliczenia wartości umorzonej wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
29.09.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości umorzonych wierzytelności lub ich części.

Interpretacja
19.12.2012 Podatki

W sytuacji gdyby doszło do umorzenia całości lub części zobowiązania (tj. kwoty głównej jak i odsetek) Spółki wobec banku, czy kwota umorzonego zobowiązania będzie stanowić przychód dla wspólnika Spółki, tj. osoby prawnej (Spółki z o.o.)? Jeśli tak to w którym momencie przychód ten powinien zostać rozpoznany? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3b)